Pandeminin yorgun savaşçısı yeme-içme sektöründe son durum ne?

Pandeminin en çok vurduğu sektörlerden biri yeme-içme sektörü. Restoranlar, kafeler aylarca kapalı kaldı. Vaka sayıları arttıkça topun ağzında ilk onlar oluyor. Her yükselişte gözler buraya dönüyor.

Pandeminin en çok vurduğu sektörlerden biri yeme-içme sektörü. Restoranlar, kafeler aylarca kapalı kaldı.

Vaka sayıları arttıkça topun ağzında ilk onlar oluyor. Her yükselişte gözler buraya dönüyor. Bu sektör için böyle bir salgına yakalanmak hem maddi hem manevi olarak çok zor olsa gerek.

Yine dünya çapında vakalar yükseliyor. Paris’in bazı bölgelerinde, Barcelona’nın bir kısmında restoranlar, kafeler yeniden bir süreliğine kapandı.

Bizde henüz bir yasak kararı yok. Olacağına dair bir emare de yok. Ancak genel havadan ilk etkilenen yerler buralar. Acaba kapalı kaldıkları süre boyunca kaybettikleri rakamları yakalayabildiler mi?

Gece 12’den sonra müzik yasağı da devam ediyor. Bu uygulama gece hayatını bitme noktasına getirdi deniyor.

Öyle mi gerçekten? Acaba restoranlar 12 sonrası müzik yasağından nasıl etkileniyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu riyakarlıkla daha çok Ayasofya tartışması yaşarız 02 Haziran 2021 | 1.398 Okunma Kıraathanelerin 6, okulların 2 gün açıldığı ülke 01 Haziran 2021 | 878 Okunma Köprüden önceki son çıkış… 31 Mayıs 2021 | 1.994 Okunma Dönemin Magosa adli şube amiri: Kutlu Adalı cinayetini Abdullah Çatlı Türkiye'den getirdiği genç bir oğlana işletti 28 Mayıs 2021 | 1.247 Okunma Kokuşmuş bir bataklık ve sürekli üreyen sinekler 26 Mayıs 2021 | 1.093 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar