Pandeminin yorgun savaşçısı yeme-içme sektöründe son durum ne?

Pandeminin en çok vurduğu sektörlerden biri yeme-içme sektörü. Restoranlar, kafeler aylarca kapalı kaldı. Vaka sayıları arttıkça topun ağzında ilk onlar oluyor. Her yükselişte gözler buraya dönüyor.

Pandeminin en çok vurduğu sektörlerden biri yeme-içme sektörü. Restoranlar, kafeler aylarca kapalı kaldı.

Vaka sayıları arttıkça topun ağzında ilk onlar oluyor. Her yükselişte gözler buraya dönüyor. Bu sektör için böyle bir salgına yakalanmak hem maddi hem manevi olarak çok zor olsa gerek.

Yine dünya çapında vakalar yükseliyor. Paris’in bazı bölgelerinde, Barcelona’nın bir kısmında restoranlar, kafeler yeniden bir süreliğine kapandı.

Bizde henüz bir yasak kararı yok. Olacağına dair bir emare de yok. Ancak genel havadan ilk etkilenen yerler buralar. Acaba kapalı kaldıkları süre boyunca kaybettikleri rakamları yakalayabildiler mi?

Gece 12’den sonra müzik yasağı da devam ediyor. Bu uygulama gece hayatını bitme noktasına getirdi deniyor.

Öyle mi gerçekten? Acaba restoranlar 12 sonrası müzik yasağından nasıl etkileniyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
7 Şubatvari tuhaf bir olay 25 Kasım 2020 | 2.799 Okunma Türkiye'nin ilk görme engelli profesörünün inanılmaz hikayesi 24 Kasım 2020 | 615 Okunma 2020'lerde AB ile yeni sayfa 22 Kasım 2020 | 287 Okunma Bülent Arınç ve İslami kesim içi muharebe 21 Kasım 2020 | 3.388 Okunma Okulların kapalı olduğu bir ülke 19 Kasım 2020 | 1.953 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar