Okulların kapalı olduğu bir ülke

Eğitimin her şeyin temeli olduğunu, çocuklarımızı 1 yıl eğitimden mahrum bırakmanın telafisinin olmayacağını, bunun için gerekirse her şeyin feda edilmesi gerektiğini içselleştirmek meselesi… Ne yapıp etmeli ve okulları bir an önce yeniden açmalıyız.

Vaka sayıları roket gibi yükseliyor. Ağır hasta ve vefat sayıları da öyle. Tablo hakikaten korkutucu.

Yazdan beri çok gevşemiştik. Yeni ve sert önlemlerin geleceği besbelli idi. Hatta pazartesi akşamından bana yeme-içme işletme sahiplerinin olduğu grupların iç yazışmalarından restoranlar ve kafelerle ilgili kararın haberi gelmişti.

Keyfi sosyalleşmeleri, kalabalıkları engellemek için kısıtlamaya gitmeyi elbette anlıyorum ancak zaten aylar sonra açılan okulları hemen yeniden, tamamen kapatmak şart mıydı?

Diyeceksiniz ki Bilim Kurulu bu yönde tavsiye vermiş, salgın giderek yayılıyor, ne yapsalardı?

Sevgili okurlarım burada mesele Bilim Kurulu'nu da kapsıyor zaten. Maalesef bu ülkedeki yaygın zihniyet hemen ilk tedbir olarak okulların kapısına kilit vurmayı olağan karşılıyor. Bilim Kurulu da bu zihniyetin bir parçası.

Bakın Fransa’da vaka sayıları günlük 30 bine yaklaşıyor, Almanya’da 20 binden fazla olduğu günler var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ali Mahir Başarır portresi ve RTÜK'ün bize yaptığı haksızlık 03 Aralık 2020 | 2.588 Okunma CHP içindeki taciz iddialarında Canan Kaftancıoğlu suçlu mu? 02 Aralık 2020 | 1.952 Okunma Kılıçdaroğlu'na linç sanıklarının pervasızlığı 01 Aralık 2020 | 968 Okunma Sokağa çıkmak bize yasak turiste neden değil? 29 Kasım 2020 | 436 Okunma Emine Erdoğan'ın sözleri 28 Kasım 2020 | 1.190 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar