Okullar ve büyük yanılgı

Pandemi başladığında ilk atılan adımlardan biri okulları kapatmaktı. Her yaştan çocuk eve kapandı. Hadi karantina dönemleri anlaşılır. O günlerde hayatın her alanı kapanırken okullar da bu dalgada kapandı.

Pandemi başladığında ilk atılan adımlardan biri okulları kapatmaktı.

Her yaştan çocuk eve kapandı. Hadi karantina dönemleri anlaşılır. O günlerde hayatın her alanı kapanırken okullar da bu dalgada kapandı.

Ancak adım adım her yer açılırken ve kovidin esas tehdit ettiği grupların çocuklar olmadığı kesinleşmişken okullar bazı yerlerde o da kısmen açıldı, bazı yerlerde hiç açılmadı.

Bizde ancak geçen hafta 1’lerden sonra nihayet diğer bazı sınıflar haftada yalnızca 2 gün olmak kaydıyla yavaş yavaş okullarına kavuştular. Fakat velilerde panik büyük. Dikkat ediyorum çocuklarını okula gönderenlere sorumsuz ya da kötü ebeveyn diye bakma eğilimi de artıyor.

Velilere de kızamıyorum. Öyle bir korku ve panik pompalandı ki doğal olarak insanlar büyük bir endişeye kapıldılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazze kan ağlıyor ve Hamas'ın füzeleri İsrail terörünün işine yarıyor... 12 Mayıs 2021 | 284 Okunma AK Parti içindeki savaşlarda son durum 08 Mayıs 2021 | 2.659 Okunma Türk Tabipler Birliği bugün çağrı yapacak: Okulları açalım 07 Mayıs 2021 | 463 Okunma Bu animasyon AK Parti içinde yeni bir siyaset dilini tetikleyecek mi? 07 Mayıs 2021 | 973 Okunma Baklava-sosis temel ihtiyaç, kitap-kalem değil... 05 Mayıs 2021 | 459 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar