Okullar ve büyük yanılgı

Pandemi başladığında ilk atılan adımlardan biri okulları kapatmaktı. Her yaştan çocuk eve kapandı. Hadi karantina dönemleri anlaşılır. O günlerde hayatın her alanı kapanırken okullar da bu dalgada kapandı.

Pandemi başladığında ilk atılan adımlardan biri okulları kapatmaktı.

Her yaştan çocuk eve kapandı. Hadi karantina dönemleri anlaşılır. O günlerde hayatın her alanı kapanırken okullar da bu dalgada kapandı.

Ancak adım adım her yer açılırken ve kovidin esas tehdit ettiği grupların çocuklar olmadığı kesinleşmişken okullar bazı yerlerde o da kısmen açıldı, bazı yerlerde hiç açılmadı.

Bizde ancak geçen hafta 1’lerden sonra nihayet diğer bazı sınıflar haftada yalnızca 2 gün olmak kaydıyla yavaş yavaş okullarına kavuştular. Fakat velilerde panik büyük. Dikkat ediyorum çocuklarını okula gönderenlere sorumsuz ya da kötü ebeveyn diye bakma eğilimi de artıyor.

Velilere de kızamıyorum. Öyle bir korku ve panik pompalandı ki doğal olarak insanlar büyük bir endişeye kapıldılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
7 Şubatvari tuhaf bir olay 25 Kasım 2020 | 2.769 Okunma Türkiye'nin ilk görme engelli profesörünün inanılmaz hikayesi 24 Kasım 2020 | 613 Okunma 2020'lerde AB ile yeni sayfa 22 Kasım 2020 | 286 Okunma Bülent Arınç ve İslami kesim içi muharebe 21 Kasım 2020 | 3.387 Okunma Okulların kapalı olduğu bir ülke 19 Kasım 2020 | 1.953 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar