Öcalan'ın mektubu 23 Haziran parantezine sıkıştırılamaz

Abdullah Öcalan'ın mektubu gündeme bomba gibi düştü. Bu mektup sürpriz mi? Hayır. Benim köşemin düzenli okurlarının bu habere şaşırmadığına eminim.

YSK İstanbul’da yeniden seçim kararını açıkladığı gün, yani 6 Mayıs 2019 tarihinde Öcalan’ın avukatları ile uzun bir aradan sonra görüşmesinin haberi düşmüştü.

Ben o gün Habertürk canlı yayınında Öcalan’ın yeniden Kürt meselesinin çözümü için devrede olduğunu ve hatta hukuken müsait olsa İmralı’nın görüşünün, HDP’nin İstanbul adayı çıkarması yönünde olduğunu ifade etmiştim.

Bu açıklamam üzerine ortalık karıştı ve HDP’nin özellikle kimi Türk milletvekilleri bana bu gerçeği dile getirdiğim için çok kızdı.

Ardından ben HDP’nin ve Kandil’in ne düşündüğünü bilmediğimi yazdım. Fakat sadece Abdullah Öcalan ile ilgili kısımda söylediklerimde kendimden emindim. Nitekim şimdi haklı olduğum anlaşıldı.

Türk devleti ile Öcalan arasında yeni bir durum oluştuğunu fakat bunun asla yeni bir çözüm süreci olmadığını da ifade ettim.

KISA VADELİ DÜŞÜNMEYELİM

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarihe yazılacak bayram 24 Mayıs 2020 | 820 Okunma Berat Albayrak "Birileri ülkeyi ithalat cenneti yaptı" derken kimi kast etti? 23 Mayıs 2020 | 5.762 Okunma Darp iddiası ve Adalet Bakanı Gül'ün hassasiyeti 20 Mayıs 2020 | 3.317 Okunma Cihat Yaycı'nın istifasının kodları 18 Mayıs 2020 | 2.587 Okunma Marketten çıkınca eldiven ve maskeyi nereye atacağız? 17 Mayıs 2020 | 642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar