Öcalan'ın mektubu 23 Haziran parantezine sıkıştırılamaz

Abdullah Öcalan'ın mektubu gündeme bomba gibi düştü. Bu mektup sürpriz mi? Hayır. Benim köşemin düzenli okurlarının bu habere şaşırmadığına eminim.

YSK İstanbul’da yeniden seçim kararını açıkladığı gün, yani 6 Mayıs 2019 tarihinde Öcalan’ın avukatları ile uzun bir aradan sonra görüşmesinin haberi düşmüştü.

Ben o gün Habertürk canlı yayınında Öcalan’ın yeniden Kürt meselesinin çözümü için devrede olduğunu ve hatta hukuken müsait olsa İmralı’nın görüşünün, HDP’nin İstanbul adayı çıkarması yönünde olduğunu ifade etmiştim.

Bu açıklamam üzerine ortalık karıştı ve HDP’nin özellikle kimi Türk milletvekilleri bana bu gerçeği dile getirdiğim için çok kızdı.

Ardından ben HDP’nin ve Kandil’in ne düşündüğünü bilmediğimi yazdım. Fakat sadece Abdullah Öcalan ile ilgili kısımda söylediklerimde kendimden emindim. Nitekim şimdi haklı olduğum anlaşıldı.

Türk devleti ile Öcalan arasında yeni bir durum oluştuğunu fakat bunun asla yeni bir çözüm süreci olmadığını da ifade ettim.

KISA VADELİ DÜŞÜNMEYELİM

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.563 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 622 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.970 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.217 Okunma Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 1.267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar