Öcalan konusunda söylediklerim oluyor

Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül'ün dünkü açıklaması çok kritik. Gül, "Abdullah Öcalan'ın avukatları ile ilgili yasağa ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi" dedi...

Ben 6 Mayıs akşamı katıldığım televizyon programında, YSK kararının açıklandığı gün Öcalan’ın avukatları ile 8 yıl aradan sonra görüşüp bu görüşmenin basınla paylaşılmasının çok önemli ve manalı olduğunu söylemiş ve “Hükümet Kürtleri kazanmak için yeniden adımlar atmaya başlayabilir, bu görüşme bunun işareti” demiştim.

Dediğim yine oluyor. Abdülhamit Gül’ün açıklaması havanın değiştiğini kanıtlıyor. Fakat bu yeniden bir çözüm süreci değil. Devlet ile Öcalan arasında bir kapı aralanıyor. Ben bu durumun Türkiye’nin menfaatine olduğu kanaatindeyim.

Öte yandan o gün Abdullah Öcalan’ın eğilimleri ile ilgili de bazı şeyler söylemiştim. Onlar da son derece somut bilgiydi. Bakın HDP, Kandil vs. demiyorum. Onların düşüncelerini ve ne yapacaklarını bilmiyorum. Ama diğer konuda boşuna bir şey söylemediğimi okurlarım bilecektir.

 

***

Tüm boyutlarıyla “İstanbul’u Yunan aldı” manşeti polemiği

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya kararı kutuplaşmaya panzehir olmalı 11 Temmuz 2020 | 2.456 Okunma Kılıçdaroğlu'nun aklından aday olarak kim geçiyor? 08 Temmuz 2020 | 3.858 Okunma Barolar meselesi ve mevcut rejimi anlamak 06 Temmuz 2020 | 4.482 Okunma RTÜK Başkanı'ndan gelen telefon ve muhalif kanalların durumu 04 Temmuz 2020 | 4.866 Okunma Halk TV ve Tele 1'in ekranını karartmak rejim açısından mantıklı mı? 02 Temmuz 2020 | 4.854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar