Net galibiyet

İstanbul tekrar seçimleri, Ekrem İmamoğlu'nun büyük zaferi ile sonuçlandı. Peki bu bir sürpriz mi? Hayır. Habertürk TV'de neticeyi yorumlayan çok uzun yayınlar yaptık...

Ben bana verilen ilk sözle şunu söyledim: 31 Mart akşamı ertesi güne manşet atsam ‘İstanbul meydan muharebesi’ derdim, demiştim.  Bu akşam ise yarınki manşet için ‘Net galibiyet’ diyorum.

Şimdi, saat sabahın 2’sini geçmişken yazımın başına oturdum, tam da saat 17.50’de henüz sonuçlar açıklanmamışken uygun bulduğum manşeti başlığa koyuyorum.

Bu sonuç zaten aşağı yukarı belliydi.  6 Mayıs'ta YSK’nın kararı ile birlikte İmamoğlu seçimi almıştı.

Sebepleri önümüzdeki yazılarda uzun uzun inceleyeceğiz. Ancak şimdilik, 7 saatlik yayının üzerine şu kadarını söyleyeyim: Türkiye’de seçmen kendi iradesine müdahale edilmesini dün de kabul etmiyordu, bugün de kabul etmiyor.

Ekrem İmamoğlu, oyunu çok ciddi biçimde artırdı, AK Parti’nin oy deposu olan Fatih, Bağcılar, Güngören gibi ilçelerde bile büyük bir başarı yakaladı. Bu sonuçtan iktidar cephesinin önemli dersler çıkarması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boğaziçi'ndeki gerilim ve Melih Bulu krizinin tüm detayları 06 Ocak 2021 | 12.271 Okunma Tartışılan Fikri Sağlar'a sordum: Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına ne diyor? Başörtülü kadınlara nasıl bakıyor? 04 Ocak 2021 | 3.346 Okunma Kongreyi izledim ve yazdım… Babacan'ın gözyaşları hakiki miydi? O salonda neler yaşandı? 31 Aralık 2020 | 2.701 Okunma Merkez medya, ifade özgürlüğü ve HDP 29 Aralık 2020 | 1.070 Okunma Cavit Çağlar Olay TV hadisesinin perde arkasını anlattı 27 Aralık 2020 | 3.777 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar