Net galibiyet

İstanbul tekrar seçimleri, Ekrem İmamoğlu'nun büyük zaferi ile sonuçlandı. Peki bu bir sürpriz mi? Hayır. Habertürk TV'de neticeyi yorumlayan çok uzun yayınlar yaptık...

Ben bana verilen ilk sözle şunu söyledim: 31 Mart akşamı ertesi güne manşet atsam ‘İstanbul meydan muharebesi’ derdim, demiştim.  Bu akşam ise yarınki manşet için ‘Net galibiyet’ diyorum.

Şimdi, saat sabahın 2’sini geçmişken yazımın başına oturdum, tam da saat 17.50’de henüz sonuçlar açıklanmamışken uygun bulduğum manşeti başlığa koyuyorum.

Bu sonuç zaten aşağı yukarı belliydi.  6 Mayıs'ta YSK’nın kararı ile birlikte İmamoğlu seçimi almıştı.

Sebepleri önümüzdeki yazılarda uzun uzun inceleyeceğiz. Ancak şimdilik, 7 saatlik yayının üzerine şu kadarını söyleyeyim: Türkiye’de seçmen kendi iradesine müdahale edilmesini dün de kabul etmiyordu, bugün de kabul etmiyor.

Ekrem İmamoğlu, oyunu çok ciddi biçimde artırdı, AK Parti’nin oy deposu olan Fatih, Bağcılar, Güngören gibi ilçelerde bile büyük bir başarı yakaladı. Bu sonuçtan iktidar cephesinin önemli dersler çıkarması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk siyasetinde 'Rahşan' olayı 22 Ocak 2020 | 2.307 Okunma Türkiye, Berlin'de istediği sonucu aldı mı? 21 Ocak 2020 | 3.559 Okunma Faytonların kaldırılmasından sonra atların akıbeti ne olacak? 17 Ocak 2020 | 3.083 Okunma Giderek büyüyen köpek çeteleri tehlikesi 14 Ocak 2020 | 4.116 Okunma Bu çalıştay Ekrem İmamoğlu'nun aleyhine olmadı mı? 13 Ocak 2020 | 7.078 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar