Muharrem İnce'den partisine Kürtler konusunda ayar

31 Mart yerel seçimleri sonrası dikkatleri üzerine çekemeyen Muharrem İnce CHP'lileri Kürtler konusunda neden eleştirdi? İnce, başarılı bulduğu Ekrem İmamoğlu'na 2023 yılında Başkanlık seçiminde aday olması halinde rakip olacak mı? Nagehan Alçı konuyu şöyle ele aldı:

Çarşamba akşamı Didem'in rekor düzeyde izlenen Türkiye'nin Nabzı programındaydım. Hakikaten esaslı bir yayın oldu.

CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Ünal, HDP’nin CHP’ye sandıkta verdiği desteği küçümser bir çıkış yapınca Muharrem İnce’den şu mesajı aldım:

“31 Mart seçimlerinde CHP olarak aldığımız başarı noktasında Kürtlere teşekkür etmeyen CHP’lileri, teşekküre davet ediyorum.”

Bu, seçimden sonra çok ses getiren bir çıkış yapmayan İnce’nin, partisine yönelik kamuoyu önündeki ilk eleştirisi.

Muharrem Bey ayrıca Ekrem İmamoğlu’nun başarısını takdir ediyor ama kendisi çok net bir şekilde 2023’te yine Başkan adayı olduğunun altını kuvvetlice çizerek ifade ediyor.

Biliyorsunuz, ben bu köşede İmamoğlu’nun yüzde 48.8 başarısının Muharrem İnce’nin çöküşü anlamına geldiğini ve mazbatayı alsa da almasa da muhalefet cephesinin 2023 Başkanlık seçimleri için en kuvvetli adayının Ekrem İmamoğlu olduğunu yazmıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Herkesi kucaklayan bir İstanbul Valisi 31 Temmuz 2019 | 6.914 Okunma Göçmen düşmanlığının tehlikeli yükselişi 29 Temmuz 2019 | 7.568 Okunma Göçmen düşmanlığının tehlikeli yükselişi 29 Temmuz 2019 | 8 Okunma Çocuk kalbi 28 Temmuz 2019 | 2.430 Okunma Hakan Atilla'ya devlette önemli bir görev verilecek 26 Temmuz 2019 | 5.974 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar