Momo kabusuna karşı ne yapmalı?

Bir süredir dünyayı ve Türkiye’yi kasıp kavuran bir Momo kabusu var. Anne-babalar endişeli. Ben de dahil...

Ela ve Yasemin’in okulundaki velilere bakıyorum, herkeste aynı tedirginlik: Ya çocuğum Momo’yu görürse?

Hikayeyi takip etmişsinizdir: Japon bir heykeltıraşın koca gözlü, korkunç heykelinden ilham alan bir figür internette korsan olarak oyun ve reklamlara sızınca intiharlara neden olduğu, çocukları kesici aletlere yönlendirdiği ortaya çıktı. Peki bu tehdit ne kadar yüksek? Çocukların Youtube vs üzerinden film izlerken ya da oyun oynarken Momo ile karşılaşma olasılıkları ne? Başka tehditler var mı? Bu işin uzmanı, bizim HT Dijital Ekipler Amiri Emre Acar’a sordum.

Emre’den öğrendiklerimi özetleyeyim: Youtube’un “Momo bize hiç sızmadı” açıklaması doğru değil. Bazı filmlerin içine reklam olarak girmiş ancak şikayet üzerine kaldırılmış. Fakat frekans çok düşük.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nişantaşı Üniversitesi’nde ismi yaşatılan darbeci 16 Mart 2019 | 6.453 Okunma Liberal düşüncenin büyük mağlubiyeti 15 Mart 2019 | 5.449 Okunma Momo kabusuna karşı ne yapmalı? 11 Mart 2019 | 5.307 Okunma Ziya Selçuk’un çok ilginç ve dokunaklı hikayesi 09 Mart 2019 | 7.020 Okunma Şiddet uygulayan erkekleri ölüme mahkum etmek 08 Mart 2019 | 4.612 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar