Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a merak edilenleri sordum

Bu köşede de, çıktığım yayınlarda da uzaktan eğitim ve okulların kapalı olması üzerine isyanımı defalarca dile getirdim. En son yine sevgili Ebru Baki'nin programında dayanamayarak takdir ettiğim ve saygı duyduğum bir insan olan Bakan Ziya Selçuk Bey’e...

Bu köşede de, çıktığım yayınlarda da uzaktan eğitim ve okulların kapalı olması üzerine isyanımı defalarca dile getirdim.

En son yine sevgili Ebru Baki’nin programında dayanamayarak takdir ettiğim ve saygı duyduğum bir insan olan Bakan Ziya Selçuk Bey’e sitemimi ifade ettim.

Bir ve ikinci sınıf talebelerinin yüzde 90’ının hala doğru düzgün okuma yazma bilmediğini eğitim sendikaları da söylüyor.

Her yer açıkken yalnızca okulların kapalı kalmasını üstelik öncelikli risk grubu çocuklar olmamasına rağmen bu durumun böyle olmasını kabullenemiyorum.

Gerekirse hayatın diğer alanlarını kapatıp okulları açmamız gerektiğine inanıyorum.

Nitekim Avrupa’nın birçok yerinde çok yüksek vaka sayılarına rağmen okullar açıldı.

Mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek çocuklar yüz yüze eğitim alıyor.

Henüz salgında bu nedenle bir artış ya da çocuk vakalarında bir anomali gözlenmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pandeminin yorgun savaşçısı yeme-içme sektöründe son durum ne? 20 Ekim 2020 | 142 Okunma Okullar ve büyük yanılgı 20 Ekim 2020 | 1.320 Okunma Pandemi önlemlerine evet, pandemi bürokrasisine hayır! 18 Ekim 2020 | 336 Okunma Tüm boyutlarıyla Anayasa Mahkemesi bunalımı 16 Ekim 2020 | 2.105 Okunma Bir tören, geçmişi hatırlamak ve Türk burjuvazisi 14 Ekim 2020 | 754 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar