Medya, Mustafa Şentop konusunda neden yanıldı?

Binali Yıldırım'ın istifa edeceği belli olduğundan beri Ankara kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri yeni Meclis Başkanı'nın kim olacağı idi. Adaylar arasında Naci Bostancı ismi son 10 gündür medyada...

Binali Yıldırım’ın istifa edeceği belli olduğundan beri Ankara kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri yeni Meclis Başkanı’nın kim olacağı idi. Adaylar arasında Naci Bostancı ismi son 10 gündür medyada öyle çok öne çıktı, öyle net bir şekilde telaffuz edildi ki, adeta sonuç kesinleşmiş havası yaratıldı. MHP’nin ona destek vereceği, ülkücü camianın sıcak baktığı tek ismin Bostancı olduğu söylendi. Arada cılız da olsa Hayati Yazıcı üzerinde duranlar da oldu. Ancak ilginçtir, Mustafa Şentop her ne kadar adaylar arasında sayılsa da hiçbir değerlendirmede ismi zikredilmedi. Hiçbir zaman medyanın adayı olmadı, seçileceğine ihtimal verilmedi.

Fakat sonuçta Şentop TBMM’nin 29. Başkanı olarak koltuğa oturacak isim. Bu süreç şüphesiz medya açısından büyük bir başarısızlık öyküsüdür. Biz gazetecilerin toptan sınıfta kaldığı bir hadisedir.

Peki ama neden böyle oldu? Medya niçin yanıldı? Acaba bazı meslektaşlar yanlış mı yönlendirildiler? Öyleyse onları manipüle edenler kimlerdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in sağlıklı yaşam sırları ne? Buzdolaplarından hangi iki içeceği eksik etmiyorlar? 02 Aralık 2021 | 614 Okunma Uğur Şahin ve Özlem Türeci yeni varyant ile ilgili ne dediler? 3. Doz için ne tavsiye ettiler? 01 Aralık 2021 | 114 Okunma 85 milyon da bana karşı olsa temel insan haklarını savunmaktan vazgeçmeyeceğim 29 Kasım 2021 | 118 Okunma Kadına karşı şiddetle mücadelede dönüm noktası olacak savcı gerekçesi 26 Kasım 2021 | 110 Okunma İşçiye, memura ve emekliye yüzde 40 zam, asgari ücret 5 bin TL olmalı 23 Kasım 2021 | 530 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar