Kuzey Suriye Operasyonu ve Ayfer Kordu olayı

Türkiye'nin uzun süredir kararlılıkla yürüttüğü dış politika sonuç verdi ve ABD YPG'yi himaye ettiği Suriye'nin kuzey bölgesinden çıkmayı -hem de ışık hızıyla çıkmayı- kabul etti.

Öngörülen, çekilmenin bir hafta gibi bir süre içinde gerçekleşeceği.

Trump'ın şizofrenik açıklamalarına takılmayın... Başkan Erdoğan'a son derece olumlu mesajlar verip, çekilme detaylarını netleştiren ABD Başkanı belli ki gün içinde Pentagon ve Dışişleri'nin baskısından bunalıp Türkiye'yi tehdit etti.

Ama bu çirkin dil ne adaba ne diplomasiye ne müttefiklik ilişkisine sığar. Türkiye gibi önemli bir aktöre karşı kabul edilemez! Türkiye de bu çirkin üsluba karşı en sert tepkiyi koyacaktır. Sonuçta karar net: Amerikalılar günler içinde Kuzey Suriye'den askerlerini çekiyor ve Türkiye'nin operasyonuna yeşil ışık yakıyor.

Bu şüphesiz Erdoğan ve O'nun liderliğindeki mevcut Türk devletinin başarısı. 90'ların devletindeki kaos ve keşmekeş yok artık bu topraklarda. Türkiye Cumhuriyeti bugün kendi politikalarını kararlılıkla sistematik olarak uygulama gücü ve dirayeti olduğunu gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dağ fare doğuracak mı? 12 Ağustos 2020 | 4.476 Okunma KADEM'in destansı direnişi ve Dilipak olayı 04 Ağustos 2020 | 2.373 Okunma Teşekkürler Yasin Aktay! 30 Temmuz 2020 | 1.599 Okunma Tahterevalli 28 Temmuz 2020 | 525 Okunma Kadınlar adına teşekkürler Sayın Devlet Bahçeli... 27 Temmuz 2020 | 1.190 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar