Kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmek

Biraz önce yayından geldim. Saat sabahın 1'i. Habertürk TV'de yorumcu olarak katıldığım programda CHP'nin 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş da vardı...

Yarkadaş, YSK’nın tekrar seçim kararı verme ihtimaline karşı öyle tehlikeli bir söylemde bulundu ki... Bu yazıyı o söylemden duyduğum derin kaygı nedeniyle yazıyorum.

Dedi ki; “YSK tekrar seçim kararı verirse CHP seçimi boykot etmeli ve aday göstermemeli.”

Böyle bir görüşün, bu şekilde dillendirilmesi çok büyük bir yanlış. Tıka basa insan dolu bir sinema salonunun ortasında durup dururken, “Bomba var” diye bağırmaya benzer bir çıkış bu. Böyle bir çıkış, kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz.

Sizin niyetiniz kötü olmasa bile bu yaptığınızın büyük kaos ve kargaşa çıkarmama ihtimali yok.

Ben, bu boykot görüşünün sadece Barış’a ait olmayıp, CHP'nin özellikle İstanbul il teşkilatında ve etkili CHP mahfillerinde yaygın şekilde konuşulduğunu bildiğim için yayında büyük tepki gösterdim.

KAFTANCIOĞLU VE İL ÖRGÜTÜ BOYKOT İSTİYOR SÖYLENTİSİ

Şayet YSK “yeniden seçim” derse, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve yakın ekibinin boykot kararından yana oldukları söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rus Bakan ve Doğu Perinçek ile ilginç bir akşam yemeği… 28 Eylül 2022 | 501 Okunma 2023 Haziran'da TBMM çoğunluğunu kim kazanacak? İkinci turda ne olacak? 26 Eylül 2022 | 658 Okunma Recep Tayyip Erdoğan, karşısında hangi adayı ister? 23 Eylül 2022 | 904 Okunma Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması gereken sorular var… 21 Eylül 2022 | 2.936 Okunma Ahmet Davutoğlu: İsim konusunda kamuoyu oluşturma çabasını doğru bulmuyorum 19 Eylül 2022 | 441 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum