Kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmek

Biraz önce yayından geldim. Saat sabahın 1'i. Habertürk TV'de yorumcu olarak katıldığım programda CHP'nin 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş da vardı...

Yarkadaş, YSK’nın tekrar seçim kararı verme ihtimaline karşı öyle tehlikeli bir söylemde bulundu ki... Bu yazıyı o söylemden duyduğum derin kaygı nedeniyle yazıyorum.

Dedi ki; “YSK tekrar seçim kararı verirse CHP seçimi boykot etmeli ve aday göstermemeli.”

Böyle bir görüşün, bu şekilde dillendirilmesi çok büyük bir yanlış. Tıka basa insan dolu bir sinema salonunun ortasında durup dururken, “Bomba var” diye bağırmaya benzer bir çıkış bu. Böyle bir çıkış, kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz.

Sizin niyetiniz kötü olmasa bile bu yaptığınızın büyük kaos ve kargaşa çıkarmama ihtimali yok.

Ben, bu boykot görüşünün sadece Barış’a ait olmayıp, CHP'nin özellikle İstanbul il teşkilatında ve etkili CHP mahfillerinde yaygın şekilde konuşulduğunu bildiğim için yayında büyük tepki gösterdim.

KAFTANCIOĞLU VE İL ÖRGÜTÜ BOYKOT İSTİYOR SÖYLENTİSİ

Şayet YSK “yeniden seçim” derse, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve yakın ekibinin boykot kararından yana oldukları söyleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarihe yazılacak bayram 24 Mayıs 2020 | 629 Okunma Berat Albayrak "Birileri ülkeyi ithalat cenneti yaptı" derken kimi kast etti? 23 Mayıs 2020 | 5.744 Okunma Darp iddiası ve Adalet Bakanı Gül'ün hassasiyeti 20 Mayıs 2020 | 3.316 Okunma Cihat Yaycı'nın istifasının kodları 18 Mayıs 2020 | 2.585 Okunma Marketten çıkınca eldiven ve maskeyi nereye atacağız? 17 Mayıs 2020 | 641 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum