Kongreyi izledim ve yazdım… Babacan'ın gözyaşları hakiki miydi? O salonda neler yaşandı?

Bence hesapsız bir andı. Yani Babacan bilerek ve tasarlayarak yapmadı gibi geldi bana. Hatta daha sonra Sadullah Ergin ile konuşurken onun da şaşkınlık yaşadığını gördüm.

DEVA Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongresi için geçen hafta Ali Babacan imzalı bir davetiye aldım. Önceki gün de kongreyi takip etmek üzere Ankara'ya gittim.

Bence ilk kongreler siyasi partilerin tarihlerinde çok önemlidir. Partinin karakteri, ruhu ve hedefi ile ilgili hakiki bir perspektif ve ilerisi için bir mukayese imkanı verirler.

Atatürk Spor Salonu’ndan içeri girdiğimde beklediğimden daha kalabalık bir salonla karşılaştım.

Hemen ilk olarak Mustafa Yeneroğlu ile selamlaştık, heyecanlıydı Yeneroğlu.

"Nagehan Hanım ilgi çok büyük, çok kısa zamanda ciddi bir ivme yakaladık" dedi.

Ortak arkadaşlarımız dolayısıyla çok eskiden beri tanıdığım MYK üyesi ve aynı zamanda Türk sağ siyaset tarihinin ikonik figürlerinden Aydın Bolak’ın torunu Zeynep Dereli ile karşılaştım. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2020'lerin kilit şehri Bursa. Çünkü Bursa'yı alan Türkiye'yi alır 25 Şubat 2021 | 1.853 Okunma Özlem Zengin'e yapılan çirkin saldırıyı kınamak için söylediklerini alkışlamak gerekmez 23 Şubat 2021 | 1.527 Okunma Galatasaray meselesini YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile konuştum 19 Şubat 2021 | 549 Okunma Galatasaray Üniversitesi'ni yok etmek Macron'a değil Türkiye'ye zarar verir 17 Şubat 2021 | 607 Okunma Hala tutuklu olan Boğaziçi'ndeki 2 gencin hikayesi... 15 Şubat 2021 | 2.287 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar