Kısa çalışma ödeneğini istismar eden işverenler

Kısa çalışma ödeneği dün pandemi dolayısıyla iki ay daha uzatıldı. İlgilileri buradan uyarmak isterim. Bu uygulamayı sömüren çok sayıda işveren var.

Kısa çalışma ödeneği dün pandemi dolayısıyla iki ay daha uzatıldı.

İlgilileri buradan uyarmak isterim.

Bu uygulamayı sömüren çok sayıda işveren var.

Devlet evde çalışma koşullarını sağlayabilenlerin işyerine gitmemesi için çalışanlara ödeme yapıyor.

Böylece hem insanları evde tutmayı hem de işvereni rahatlatmayı amaçlıyor. İşveren bu süreçte sigorta primi de yatırmıyor.

Bu uygulamayı pratikte sömüren binlerce işveren var Sayın Yetkililer…

Size tanıdığım, bildiğim somut bir örnek üzerinden anlatayım:

Bu örnekteki özne bir avukatın asistanı. Kısa çalışma ödeneği için başvurmuş. Her ay devletten 1700 TL geliyor. Evden çalışması gerek. Hatta mecburi. Şayet işyerine giderken yakalanırsa cezası var. Hem işverene hem de kendisine.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 617 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.964 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.217 Okunma Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 1.267 Okunma Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz 11 Ocak 2021 | 1.785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar