Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar…

Aşılanma süreci dün itibarıyla başladı. Ben geçtiğimiz pazartesi günü gönüllülük kapsamında katıldığım çalışma çerçevesinde Sinovac aşısının ikinci dozunu olmuştum.

Aşılanma süreci dün itibarıyla başladı.

Ben geçtiğimiz pazartesi günü gönüllülük kapsamında katıldığım çalışma çerçevesinde Sinovac aşısının ikinci dozunu olmuştum.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında aşılanırlarken telefonuma bu çalışmanın kapandığı ve grupların kırılacağı, bizlere yapılan aşıların placebo yani boş aşı mı yoksa gerçek aşı mı olduğunun önümüzdeki günlerde bizlerle paylaşılacağı açıklandı.

Artık önümüze normalleşmeye dönük daha somut bir yol haritası koyabiliriz.

İlk etapta sağlık çalışanları, ardından 65 yaş üstü ve geri kalan olarak aşılama ilerleyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.111 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.723 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 624 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.975 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.219 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar