Kılıçdaroğlu'na linç sanıklarının pervasızlığı

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı girişimine yönelik hakkaniyetli bir dava süreci hem hepimizi umutlandıran hukuk reformuna inancımızı pekiştirir hem de kutuplaşmayı ve gerilimi azaltacak bir panzehir olur.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 21 Nisan 2019’da Ankara Çubuk’taki şehit cenazesi sırasında yapılan saldırıyı ve ardından gerçekleşen linç girişimini bütün detaylarıyla hatırlıyoruz.

O gün yalnızca Kılıçdaroğlu değil, Türkiye demokrasisi ciddi bir tehlike atlatmıştı.

Neyse ki facianın kıyısından dönüldü.

O dönem bu vahim hadiseyi ayrıntılarıyla bu köşede yazmıştım. Yaptığım görüşmeler sonucu bilinmeyen birçok noktayı öğrenmiş ve sizlerle paylaşmıştım.

Dün bu saldırının davası görülmeye başlandı ve ana muhalefet partisi genel başkanına bütün Türkiye’nin gözü önünde yumruk atan şahıs ifadesinde "Olayın üzerinden çok zaman geçti, hatırlamıyorum" deme utanmazlığında bulunabildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 553 Okunma Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz 11 Ocak 2021 | 1.625 Okunma Siyaseti karıştıran ziyareti SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na sordum 09 Ocak 2021 | 3.386 Okunma Trump'ın ölümü 08 Ocak 2021 | 527 Okunma Boğaziçi'ndeki gerilim ve Melih Bulu krizinin tüm detayları 06 Ocak 2021 | 12.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar