Kıbrıs'ta hafta sonu yapılacak seçimler nasıl sonuçlanacak? KKTC Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı'ndan özel açıklamalar

Dün 'hayalet şehir' Maraş'ın sahil şeridi KKTC halkının kullanımına açıldı. Açık Maraş denen ve denize girilebilen bir bölüm vardı. Şimdi yeni bir kapı yapıldı ve uzun sahilin geri kalan kısmı Açık Maraş’a dahil edildi.

Dün ‘hayalet şehir’ Maraş’ın sahil şeridi KKTC halkının kullanımına açıldı. Açık Maraş denen ve denize girilebilen bir bölüm vardı. Şimdi yeni bir kapı yapıldı ve uzun sahilin geri kalan kısmı Açık Maraş’a dahil edildi.

Bu gelişme ile birlikte Kıbrıs’ta siyasi tansiyon tavan yapmış durumda. YSK Maraş’ta tören yapılmasına seçim yasağını gerekçe göstererek izin vermedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Başbakan’a yönelik tepkisini dün aktarmıştım. Keza Dışişleri Bakanı da Maraş açılımına tepki göstererek istifa etti ve hükümet düştü bildiğiniz gibi.

Dün Kıbrıs’taki tabloyu tüm taraflarla konuşarak özetlemeye çalışmış, Başbakan Ersin Tatar ile yaptığım röportajı yayınlamıştım.

Bugün de Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı röportajlarında sıra.

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu üç isim de aday ve birbirleri ile yarışıyorlar.

Anketler ikinci tura büyük olasılıkla Akıncı ve Tatar’ın kalacağını gösteriyor.

Adada öyle karmaşık bir iktidar savaşı var ki… Netflix’de tiryakisi olduğum Borgen dizisini aratmıyor yaşananlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Almanya'ya 25, İngiltere'ye 30 milyon doz aşı, peki ya bize? 23 Ekim 2020 | 1.300 Okunma Pandeminin yorgun savaşçısı yeme-içme sektöründe son durum ne? 20 Ekim 2020 | 276 Okunma Okullar ve büyük yanılgı 20 Ekim 2020 | 1.889 Okunma Pandemi önlemlerine evet, pandemi bürokrasisine hayır! 18 Ekim 2020 | 344 Okunma Tüm boyutlarıyla Anayasa Mahkemesi bunalımı 16 Ekim 2020 | 2.111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar