Kıbrıs'ta hafta sonu yapılacak seçimler nasıl sonuçlanacak? KKTC Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı'ndan özel açıklamalar

Dün 'hayalet şehir' Maraş'ın sahil şeridi KKTC halkının kullanımına açıldı. Açık Maraş denen ve denize girilebilen bir bölüm vardı. Şimdi yeni bir kapı yapıldı ve uzun sahilin geri kalan kısmı Açık Maraş’a dahil edildi.

Dün ‘hayalet şehir’ Maraş’ın sahil şeridi KKTC halkının kullanımına açıldı. Açık Maraş denen ve denize girilebilen bir bölüm vardı. Şimdi yeni bir kapı yapıldı ve uzun sahilin geri kalan kısmı Açık Maraş’a dahil edildi.

Bu gelişme ile birlikte Kıbrıs’ta siyasi tansiyon tavan yapmış durumda. YSK Maraş’ta tören yapılmasına seçim yasağını gerekçe göstererek izin vermedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Başbakan’a yönelik tepkisini dün aktarmıştım. Keza Dışişleri Bakanı da Maraş açılımına tepki göstererek istifa etti ve hükümet düştü bildiğiniz gibi.

Dün Kıbrıs’taki tabloyu tüm taraflarla konuşarak özetlemeye çalışmış, Başbakan Ersin Tatar ile yaptığım röportajı yayınlamıştım.

Bugün de Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı röportajlarında sıra.

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu üç isim de aday ve birbirleri ile yarışıyorlar.

Anketler ikinci tura büyük olasılıkla Akıncı ve Tatar’ın kalacağını gösteriyor.

Adada öyle karmaşık bir iktidar savaşı var ki… Netflix’de tiryakisi olduğum Borgen dizisini aratmıyor yaşananlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'ın ölümü 08 Ocak 2021 | 460 Okunma Boğaziçi'ndeki gerilim ve Melih Bulu krizinin tüm detayları 06 Ocak 2021 | 12.367 Okunma Tartışılan Fikri Sağlar'a sordum: Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına ne diyor? Başörtülü kadınlara nasıl bakıyor? 04 Ocak 2021 | 3.391 Okunma Kongreyi izledim ve yazdım… Babacan'ın gözyaşları hakiki miydi? O salonda neler yaşandı? 31 Aralık 2020 | 2.701 Okunma Merkez medya, ifade özgürlüğü ve HDP 29 Aralık 2020 | 1.071 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar