Kemal Kılıçdaroğlu neden İstanbul ilçe seçimlerinin yenilenmesini istiyor?

Seçim tekrarı kararı çıkınca CHP'de doğal olarak çok büyük bir hayal kırıklığı hakim oldu. "Bu seçimi boykot edelim ve protesto için sokaklara çıkalım" diyen sesler de CHP içinde azımsanamayacak kadar büyüktü...

Özellikle parti örgütlerinde çalışan 35 yaş altı kuşağın neredeyse tamamı örgütsel olarak tutkulu bir şekilde boykottan yanaydı.

Benim bu köşede yayınlanan “Kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmek” başlıklı yazımda tahmin ettiğim gibi Kemal Kılıçdaroğlu ise sağduyulu lider tavrıyla yine tüm CHP örgütünü ikna etti.

Yine o yazımda ifade ettiğim gibi Ekrem İmamoğlu da boykot kararına net bir duruşla karşı çıkarak itidalden yana Türkiye lehine doğru bir tavır aldı.

Öte yandan Kemal Bey’in YSK üyelerine yönelik aşırı sert ve şahin çıkışının sebebi de boykot kararının aksi yönünde ikna ettiği genç ve radikal CHP tabanını rahatlatmak.

Siyasette her şeyin bir denge üzerinde oturduğu ve liderliğin de kitlelerin psikolojisini iyi yönetmek olduğu unutulmamalı.

Ben hem Kemal Bey’in hem de Ekrem Bey’in tabandan çok güçlü gelen boykot talebini frenleyen tavrının Türkiye’nin geleceği adına çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum ve kendilerini tebrik ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstiklal Caddesi'nde sabahları yürümek hayati risk taşıyor! 13 Ekim 2019 | 5.612 Okunma Bilal Erdoğan ve tartışılan vakıfların yöneticileri ile 3 saat 11 Ekim 2019 | 9.437 Okunma Türkiye'nin en büyük hassasiyeti 10 Ekim 2019 | 3.359 Okunma Kuzey Suriye Operasyonu ve Ayfer Kordu olayı 08 Ekim 2019 | 7.545 Okunma Evdeki 6 yaş sendromları 07 Ekim 2019 | 3.297 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar