Kemal Kılıçdaroğlu neden İstanbul ilçe seçimlerinin yenilenmesini istiyor?

Seçim tekrarı kararı çıkınca CHP'de doğal olarak çok büyük bir hayal kırıklığı hakim oldu. "Bu seçimi boykot edelim ve protesto için sokaklara çıkalım" diyen sesler de CHP içinde azımsanamayacak kadar büyüktü...

Özellikle parti örgütlerinde çalışan 35 yaş altı kuşağın neredeyse tamamı örgütsel olarak tutkulu bir şekilde boykottan yanaydı.

Benim bu köşede yayınlanan “Kontrgerillanın ekmeğine yağ sürmek” başlıklı yazımda tahmin ettiğim gibi Kemal Kılıçdaroğlu ise sağduyulu lider tavrıyla yine tüm CHP örgütünü ikna etti.

Yine o yazımda ifade ettiğim gibi Ekrem İmamoğlu da boykot kararına net bir duruşla karşı çıkarak itidalden yana Türkiye lehine doğru bir tavır aldı.

Öte yandan Kemal Bey’in YSK üyelerine yönelik aşırı sert ve şahin çıkışının sebebi de boykot kararının aksi yönünde ikna ettiği genç ve radikal CHP tabanını rahatlatmak.

Siyasette her şeyin bir denge üzerinde oturduğu ve liderliğin de kitlelerin psikolojisini iyi yönetmek olduğu unutulmamalı.

Ben hem Kemal Bey’in hem de Ekrem Bey’in tabandan çok güçlü gelen boykot talebini frenleyen tavrının Türkiye’nin geleceği adına çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum ve kendilerini tebrik ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
19 Mayıs bugün milat ama Atatürk'ün sağlığında resmi bayram bile değildi 20 Mayıs 2019 | 5.252 Okunma Öcalan konusunda söylediklerim oluyor 17 Mayıs 2019 | 8.094 Okunma Yavuz Selim Demirağ saldırısındaki tuhaflıklar 15 Mayıs 2019 | 4.367 Okunma Aslında hepiniz Fikret Orman'sınız! 13 Mayıs 2019 | 6.589 Okunma Kaan Tangöze olayındaki tuhaf sessizlik 11 Mayıs 2019 | 8.233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar