İstanbul'un kalbindeki skandal tabela

31 Mart 2019 yerel seçimlerine yaklaşırken fırsat buldukça farklı şehirler, özelikle de yaşadığım şehir İstanbul üzerine yazmak istiyorum. Amacım hem kentsel meseleleri hem de seçim nabzını sizlere...

31 Mart 2019 yerel seçimlerine yaklaşırken fırsat buldukça farklı şehirler, özelikle de yaşadığım şehir İstanbul üzerine yazmak istiyorum. Amacım hem kentsel meseleleri hem de seçim nabzını sizlere aktarmak. Bu amaçla dün ilk turumu yapmak için Suriçi İstanbul’un kalbi olan Zeyrek ve Süleymaniye’ye gittim. Fakat Fatih ilçesinin göbeğindeki bu semtte öyle bir şey gördüm ki… Seçim nabzı tutmayı filan bir kenara koydum.

O ZİHNİYET 2019 TÜRKİYE'SİNDE HÂLÂ YAŞIYOR

Beni şaşkınlıktan yerime mıhlayan tabelanın fotoğrafını buraya koyuyorum. Süleymaniye’nin tam ortasındaki caddenin adı bu: Sıddık Sami Onar Caddesi. Türkiye askeri darbe dönemlerini geride bıraktı ve geri dönülmez biçimde sivilleşti diyoruz fakat bir bakıyorsunuz, böyle "darbeciler darbecisi" bir isme ait bir cadde. Birkaç gün önce “Başörtüsü yeniden yasaklanmalı” diyen malum Danıştay Savcısı zihniyetinin hâlâ yaşaması gibi Sıddık Sami zihniyeti de hâlâ 2019 Türkiye’sinde yaşıyor!

Onar, 27 Mayıs askeri darbesinin ve Adnan Menderes’i idama götüren sürecin en ateşli destekleyicilerindendi, askeri darbecilerden daha darbeci bir isimdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin yeni rotası: Politik rejim Rusya, ekonomik rejim Çin 07 Aralık 2021 | 418 Okunma Aşı konusunda dünyanın en liberal ülkesi 05 Aralık 2021 | 364 Okunma Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in sağlıklı yaşam sırları ne? Buzdolaplarından hangi iki içeceği eksik etmiyorlar? 02 Aralık 2021 | 678 Okunma Uğur Şahin ve Özlem Türeci yeni varyant ile ilgili ne dediler? 3. Doz için ne tavsiye ettiler? 01 Aralık 2021 | 117 Okunma 85 milyon da bana karşı olsa temel insan haklarını savunmaktan vazgeçmeyeceğim 29 Kasım 2021 | 123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar