İstanbul Valisi Yerlikaya: Minibüslerde ayakta yolcu meselesini diyalogla çözdük

Nüfusu Avrupa'daki bazı ülkelerden büyük İstanbul'un pandemideki en büyük sorunlarından biri toplu taşıma. Her gün milyonlarca insanın kullandığı toplu taşımada mesafe kuralına uymak için yapılan düzenlemeleri hayata geçirmek hiç kolay olmuyor.

Nüfusu Avrupa’daki bazı ülkelerden büyük İstanbul’un pandemideki en büyük sorunlarından biri toplu taşıma.

Her gün milyonlarca insanın kullandığı toplu taşımada mesafe kuralına uymak için yapılan düzenlemeleri hayata geçirmek hiç kolay olmuyor.

Mesela minibüslerde ayakta yolcu almak yasaklandı ama bu nasıl hayata geçecek? İstanbul’da minibüs deyince akla oturandan çok ayakta yolcu geliyor.

Vali Ali Yerlikaya’yı aradım ve bu konuda yapılan çalışmalarda gelinen son noktayı sordum.

O konuda müthiş bir işbirliği ile bir ortak çözüme ulaşılmış.

Nasıl mı olmuş?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.892 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.212 Okunma Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 1.264 Okunma Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz 11 Ocak 2021 | 1.780 Okunma Siyaseti karıştıran ziyareti SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na sordum 09 Ocak 2021 | 3.394 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar