İmamoğlu'nun mazbatası ve toplumun Özal'da bütünleşmesi

Dün büyük devlet adamı ve Türkiye'yi ekonomik anlamda üçüncü dünya ülkesi olmaktan kurtarmış vizyoner siyasi lider Turgut Özal'ın ölüm yıldönümüydü...

Kendisini rahmet ve ülkem adına da minnetle anıyorum.

Dün aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’na mazbatası da verildi ve İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mührü eski Başkan Mevlüt Uysal’dan devraldı.

Çok uygar bir devir-teslim töreni oldu. Demokratik bir hukuk devletinde olması gerektiği gibiydi her şey. Ekrem Bey’i kutluyorum.

Şimdi elbette AK Parti hukuk içindeki bütün yolları deneyerek olağanüstü itirazlarını yapacak. Elindeki iddiaları klasör klasör YSK’ya sunmuş durumda.

Artık son kararı YSK’nın 11 yüksek hakim üyesi verecek. Hem AK Parti hem de CHP’nin bu sürece saygı duyması ve hakimler üzerinde baskı kurmaya yeltenmemesi gerekir.

Çıkacak karar ne olursa olsun, AK Parti de, CHP de o karardan hareketle YSK üyelerini hedefe koymayacaklarını ve ortalığı ayağa kaldırmayacaklarını şimdiden beyan etmeliler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beni şaşırtan bir not 24 Mayıs 2019 | 5.832 Okunma Özür 23 Mayıs 2019 | 9.205 Okunma Ekrem İmamoğlu'nu haber yapan Yunan medyasının analizi 21 Mayıs 2019 | 4.110 Okunma 19 Mayıs bugün milat ama Atatürk'ün sağlığında resmi bayram bile değildi 20 Mayıs 2019 | 5.991 Okunma Öcalan konusunda söylediklerim oluyor 17 Mayıs 2019 | 8.121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar