İmamoğlu'nun mazbatası ve toplumun Özal'da bütünleşmesi

Dün büyük devlet adamı ve Türkiye'yi ekonomik anlamda üçüncü dünya ülkesi olmaktan kurtarmış vizyoner siyasi lider Turgut Özal'ın ölüm yıldönümüydü...

Kendisini rahmet ve ülkem adına da minnetle anıyorum.

Dün aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’na mazbatası da verildi ve İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mührü eski Başkan Mevlüt Uysal’dan devraldı.

Çok uygar bir devir-teslim töreni oldu. Demokratik bir hukuk devletinde olması gerektiği gibiydi her şey. Ekrem Bey’i kutluyorum.

Şimdi elbette AK Parti hukuk içindeki bütün yolları deneyerek olağanüstü itirazlarını yapacak. Elindeki iddiaları klasör klasör YSK’ya sunmuş durumda.

Artık son kararı YSK’nın 11 yüksek hakim üyesi verecek. Hem AK Parti hem de CHP’nin bu sürece saygı duyması ve hakimler üzerinde baskı kurmaya yeltenmemesi gerekir.

Çıkacak karar ne olursa olsun, AK Parti de, CHP de o karardan hareketle YSK üyelerini hedefe koymayacaklarını ve ortalığı ayağa kaldırmayacaklarını şimdiden beyan etmeliler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin kararlılığı kazandı 18 Ekim 2019 | 3.580 Okunma PKK'nın son tuzağı ve faşizmin tehlikeli yükselişi 17 Ekim 2019 | 5.174 Okunma Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs solunun farklı duruşu 15 Ekim 2019 | 4.264 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Başbakan Tatar Habertürk'e konuştu 14 Ekim 2019 | 6.002 Okunma İstiklal Caddesi'nde sabahları yürümek hayati risk taşıyor! 13 Ekim 2019 | 7.364 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar