Engin Altay ve YSK

Bu köşede defalarca objektif haberlerle subjektif yorumları birbirinden ayırmanın gazeteciliğin zorunlu ilk şartı olduğunu ifade ettim ama Türkiye'nin anormal ortamında bu temel ayrım bile yapılamıyor...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın YSK üyelerine yönelik  “Bakın sizi Kızılay’da yürütmezler. Çocuklarınızın yüzüne bakamazsınız. Sizlerin yüzüne tükürürler” açıklamasının YSK’nın 11 üyesinde birden müthiş rahatsızlık uyandırdığı olgusu objektif bir haber. Son derece somut bir bilgi.

İsteyen gazeteci Ekrem İmamoğlu lehine karar veren ve bir tekrar seçimin açık hukuksuzluk olacağını söyleyen 4 YSK üyesi yüksek hakime ulaşsın.

O zaman benim dün yazdıklarımın nasıl yüzde 100 doğru olduğunu anlarlar.

Engin Altay bu objektif haberden bile rahatsız olup benim hakkımda çok sert ifadeler kullanmış.

Dediğim gibi ortak dostlarımız hatırına kendisine darılmıyorum. Canı sağ olsun.

Fakat ben şimdi Engin Bey’e soruyorum…

23 Haziran İstanbul tekrar seçiminin bir hukuksuzluk olacağına hükmeden ama kullandığınız tehdit dilinden de rahatsız olan ve sizin sayenizde kurul içinde elleri zayıflayan 4 YSK üyesi de iktidara yaranmak ve yalakalık derdinde mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu'nu haber yapan Yunan medyasının analizi 21 Mayıs 2019 | 3.958 Okunma 19 Mayıs bugün milat ama Atatürk'ün sağlığında resmi bayram bile değildi 20 Mayıs 2019 | 5.973 Okunma Öcalan konusunda söylediklerim oluyor 17 Mayıs 2019 | 8.099 Okunma Yavuz Selim Demirağ saldırısındaki tuhaflıklar 15 Mayıs 2019 | 4.369 Okunma Aslında hepiniz Fikret Orman'sınız! 13 Mayıs 2019 | 6.590 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum