Engin Altay ve YSK

Bu köşede defalarca objektif haberlerle subjektif yorumları birbirinden ayırmanın gazeteciliğin zorunlu ilk şartı olduğunu ifade ettim ama Türkiye'nin anormal ortamında bu temel ayrım bile yapılamıyor...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın YSK üyelerine yönelik  “Bakın sizi Kızılay’da yürütmezler. Çocuklarınızın yüzüne bakamazsınız. Sizlerin yüzüne tükürürler” açıklamasının YSK’nın 11 üyesinde birden müthiş rahatsızlık uyandırdığı olgusu objektif bir haber. Son derece somut bir bilgi.

İsteyen gazeteci Ekrem İmamoğlu lehine karar veren ve bir tekrar seçimin açık hukuksuzluk olacağını söyleyen 4 YSK üyesi yüksek hakime ulaşsın.

O zaman benim dün yazdıklarımın nasıl yüzde 100 doğru olduğunu anlarlar.

Engin Altay bu objektif haberden bile rahatsız olup benim hakkımda çok sert ifadeler kullanmış.

Dediğim gibi ortak dostlarımız hatırına kendisine darılmıyorum. Canı sağ olsun.

Fakat ben şimdi Engin Bey’e soruyorum…

23 Haziran İstanbul tekrar seçiminin bir hukuksuzluk olacağına hükmeden ama kullandığınız tehdit dilinden de rahatsız olan ve sizin sayenizde kurul içinde elleri zayıflayan 4 YSK üyesi de iktidara yaranmak ve yalakalık derdinde mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin kararlılığı kazandı 18 Ekim 2019 | 3.580 Okunma PKK'nın son tuzağı ve faşizmin tehlikeli yükselişi 17 Ekim 2019 | 5.174 Okunma Barış Pınarı Harekatı ve Kıbrıs solunun farklı duruşu 15 Ekim 2019 | 4.264 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Başbakan Tatar Habertürk'e konuştu 14 Ekim 2019 | 6.002 Okunma İstiklal Caddesi'nde sabahları yürümek hayati risk taşıyor! 13 Ekim 2019 | 7.364 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum