Ekrem İmamoğlu bu derbiye asla gitmemeli

Nagehan Alçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sağduyulu davranmaya davet ederek 14 Nisan Pazar günü saat 19'da Fenerbahçe-Galatasaray derbisine gitmeye hazırlanan Ekrem İmamoğlu ve ekibinin programlarını iptal etmesini istiyor. Alçı, Ekrem İmamoğlu'nun bu programı gerçekleştirmesi durumunda toplumsal gerilimin zirveye taşınacağını şöyle açıkladı...

Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı İzmir mitingi ile ilgili yazımı okurlarım hatırlayacaklardır. Tunç Soyer ve Ekrem İmamoğlu İzmir'de milyonlarca kişiye beraber hitap edeceklerdi.

İmamoğlu o coşkulu mitingde fiilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ilan edilecekti.

Ben bu haberi duyar duymaz böyle bir mitingin inanılmaz bir yanlış olacağını ve toplumsal gerilimi tepeye vardıracağını ifade etmiştim.

Neyse ki CHP içinde sağduyu galip geldi ve özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerinde müdahalesiyle bu akla aykırı İzmir mitingi iptal edildi.

Şimdi tıpkı İzmir mitingine benzer ikinci bir yanlışlığı Ekrem İmamoğlu cephesi yapmak üzere görünüyor.

Bilindiği gibi yarın yani 14 Nisan Pazar günü saat 19'da Fenerbahçe-Galatasaray derbisi var.

Futboldan hiç anlamam ama tüm ülke gündeminin baş köşesine oturan Türk futbolunun 1 numaralı derbisini bilirim.

Ekrem İmamoğlu ve ekibi öğrendiğime göre Kadıköy'de oynanacak bu müsabakaya tam kadro bir çıkartma yapmayı planlıyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tüm ayrıntılarıyla Kılıçdaroğlu'na linç girişimi 22 Nisan 2019 | 3.151 Okunma Maltepe Mitingi Ekrem İmamoğlu'nun lehine mi? 21 Nisan 2019 | 12.637 Okunma İmamoğlu'nun mazbatası ve toplumun Özal'da bütünleşmesi 18 Nisan 2019 | 6.100 Okunma Bütün detaylarıyla maçlar öncesi tehdit telefonları iddiası 17 Nisan 2019 | 9.396 Okunma Derbi sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan gelen telefon 15 Nisan 2019 | 10.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum