Diyarbakır'da madalyonun farklı yüzleri

Dünkü yazıma yüzlerce geri dönüş aldım. Hem okurlardan hem farklı siyasi partilerin önemli isimlerinden hem de meslektaşlarımdan telefon ve e-mailler yağdı adeta. Bu ilgi net bir şekilde şunu gösteriyor:

Her şeyin korkunç boyutta tarafgirlikle ele alındığı bir Türkiye'yi artık vicdan ve sağduyu sahibi kimse istemiyor.

Ben dünkü yazımda Diyarbakır'ın birbirine hiç değmeyen, hatta birbirine tezat iki gerçeğini anlattım. HDP kapısındaki anneleri de anlamaya çalıştım, o annelerin yalnız bırakılmalarının arkasındaki psikolojiyi de.

Bugün de madalyonun iki yüzüne mikrofon uzatacağım. Hem birlikte gittiğimiz kadın meslektaşlarımla birlikte ziyaret ettiğim Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile konuştuklarımızı ve izlenimlerimi hem de daha sonra birebir görüştüğüm, görevinden alınan HDP’li Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’nın söylediklerini aktaracağım.

Önce Valilik ziyareti ile başlayayım.

DİYARBAKIR’IN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ YENİ DURUMA NASIL BAKIYOR?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce rüzgarı yeniden eser mi? 13 Eylül 2019 | 3.996 Okunma Diyarbakır'da madalyonun farklı yüzleri 11 Eylül 2019 | 4.304 Okunma Diyarbakır'ın 2 yüzü 10 Eylül 2019 | 4.799 Okunma Canan Kaftancıoğlu ve liberalizm ihtiyacı 07 Eylül 2019 | 3.802 Okunma Ali Babacan Hareketi'nde çatırdama var 06 Eylül 2019 | 6.828 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum