Devlet içinde yeni bir gelenek mi doğuyor?

Çarşamba günü emekliliğini isteyen generaller üzerinden TSK'nın içindeki son durum, kulağıma gelen bazı rahatsızlıkların arka planı ve Ankara'daki havanın bir fotoğrafını size aktarmaya çalıştım.

Bugün ise özellikle YAŞ kararlarından beri konuşulanları ve mevcut tablo ile ilgili eleştiriler meselesini yazacağım.

Kimi askeri kaynaklar mevcut YAŞ'ın asker-sivil dengesinden rahatsızlar. Bir kaynağım aynen şunu söyledi:

“Daha önce manzara 13 askere, 2 sivildi. Denge tamamen askerden yanaydı ve sizler de bu durumu asker vesayeti diye eleştiriyordunuz Nagehan Hanım. Evet bu doğru ve adil değildi ancak şimdi de 7’ye 4 sivilden yana bir ağırlık var. Bu durum asker kanadın sesinin duyulmasını engelliyor. Mesela 7’ye 5 olsa belki taşlar yerine oturur. Elbette son tahlilde kararları sivil hükümet verecek. Fakat önemli olan doğru kararları alabilmek ve liyakatli atamaları yapabilmek. Siviller, kurumun içindeki detayları, dengeleri ve kimin hangi yönünün kuvvetli olduğu gibi nüansları bilmiyorlar. O nedenle atamalarda hata yapılıyor.”

MENDERES DEVRİMSEL, ERDOĞAN EVRİMSEL GEÇİŞİ TERCİH ETTİ

Ben bu görüşe tam katılamıyorum. Çünkü şu an Milli Savunma Bakanı Hulusi Paşa bir sivil sayılamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.563 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 622 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.970 Okunma Kimler ne zaman aşıya ulaşacak? Evde ya da özel hastanede aşı seçeneği var mı? Koruyuculuk yüzdesi ne? Merak ettiğiniz tüm detaylar… 14 Ocak 2021 | 3.217 Okunma Öğretmenler de yüz yüze eğitime dönülsün istiyor 12 Ocak 2021 | 1.267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar