Değer mi hiç?

Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı’nın bugünkü (24.01.2022)’’ Değer mi hiç?‘’ başlıklı yazısı.

Sezen Aksu kimdir? Hepimizin hayatına ayrı ayrı dokunmuş, duygularımıza ses olmuş Sezen Aksu hakkında konuşuyoruz değil mi? Önce sizlere somut yaşanmış bir olayı naklederek bu yazıya başlamak istiyorum.

Tarih 6 Ocak 2010… Yer: Aksu’nun Kanlıca’daki yalısı…

1985’de Sezen’in gerçek dostu Müjde Ar’ın “Muhakkak al bu yalıyı kızım, çok uygun fiyat. Kaçmaz bu” diye minik serçeye aldırdığı yalı.

Sezen Aksu’nun o geceki misafirleri arasında yönetmen Sinan Çetin var, rock şarkıcısı Şebnem Ferah var, benim eşim, Sezen’in İzmirli hemşerisi Rasim Ozan var, Yaşar Gaga da orada, Sezen’in diğer yakın ekibi de, ayrıca yine Sezen’in dostu tanınmış başka iki sanatçı daha var.

Sohbet ilerledikçe konu o günkü gelişmelere geliyor. Başörtüsü probleminin hala sürdüğü dönem Ocak 2010. Rektörlerin çoğu Erdoğan Teziç döneminden kalma, üniversiteye öğrenci olarak bile hala başörtülü kızlar alınmıyor. Nejat Uygur’u GATA’da ziyaret etmek isteyen Emine Erdoğan’a bile “Yassak giremezsin” denilen dönem o zaman.

Tüm bunlar konuşulup tartışılırken, Aksu hem Kürt meselesinde hem laiklik meselesinde hem de gayrimüslimler ve Alevilerle ilgili konularda bildiğimiz özgürlükçü fikirlerini ifade ederken, bir sanatçı arkadaşından başörtüsü konusunda şöyle bir yorum geliyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoksa Don Kişot da mı PKK'lı? 18 Mayıs 2022 | 411 Okunma Türk siyasal hayatında Canan Kaftancıoğlu olayı 14 Mayıs 2022 | 1.164 Okunma Benimle fotoğrafı olan sadece Ekrem İmamoğlu mu? 12 Mayıs 2022 | 440 Okunma Bütün detaylarıyla 'O Fotoğraf'ın hikayesi 10 Mayıs 2022 | 1.977 Okunma Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu'na saldıranlar muhalif mi? 08 Mayıs 2022 | 1.967 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar