Çocuk kalbi

Ela ve Yasemin 6. yaşlarını doldurdular. Fark ettim ki, bu geçen 6 yıl içinde onlarla teker teker geçirdiğim vakit, saat olarak bir elin parmaklarını geçmez. Tek bir gün birbirlerinden ayrı kalmamışlar.

İkiz apayrı bir dünya. Bir yandan bir mucizenin içinde yaşıyor gibisiniz. İki farklı varlık aynı anda, gözlerinizin önünde büyüyor. Aynı ev, aynı anne-baba, aynı yemek, aynı uyku ama iki bambaşka insan... Hiçbir şey "insan"ın biricikliğini bundan daha net kanıtlayamaz herhalde. Yaratılış, huy, karakter... Her ne ise, içimize üflenerek doğuyoruz.

Diğer yandan kendine özgü ve büyük zorlukları var ikizlerin. Mesela dengeleme meselesi kabusa dönebiliyor. Hele aynı cins iseler... Ne kadar kaçmaya çalışırsanız çalışın, çocuklar dış dünya ile temasa geçer geçmez her şeyin kıyaslandığı hatta birebir ölçüldüğü bir denklemin içinde buluyorsunuz kendinizi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? Temel Karamollaoğlu ile ilgili kişisel izlenimler… 25 Ocak 2021 | 4.110 Okunma Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.138 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.728 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 628 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.977 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar