Bülent Arınç ve İslami kesim içi muharebe

Habertürk TV’de Perşembe akşamı yaptığımız Bülent Arınç yayını çok büyük yankı yarattı. Arınç’ın açıklamaları ortalığı birbirine kattı. Olayın benim özellikle ilgimi çeken diğer bir tarafı...

Habertürk TV’de Perşembe akşamı yaptığımız Bülent Arınç yayını çok büyük yankı yarattı. Arınç’ın açıklamaları ortalığı birbirine kattı.

Olayın benim özellikle ilgimi çeken diğer bir tarafı yine Bülent Bey gibi eski TBMM Başkanı olan Cemil Çiçek’in de büyük oranda Arınç’a destek vermesi.

Arınç İslamcı Milli Görüş geleneğinden, Çiçek ise koyu milliyetçi-muhafazakar, Yeniden Milli Mücadele Hareketi geçmişinden geliyor.

Fakat iki ayrı ekolden iki ak saçlı AK Partili benzer noktada birleştiler.

Arınç’ın bu açıklamaları kimseyi şaşırtmamalı. Zira özellikle son 2 yıldır aynı minvalde fikirlerini zaman zaman dile getiriyor zaten.

Fakat Cemil Çiçek’in son dönemde açık ettiği tavrı daha da ilginç ve ezberlere ters.

Ben dün Sayın Çiçek ile telefonda yarım saati aşkın konuştum. Detaylı ve samimi bir şekilde yargıdaki problemleri, esas meselenin kanunlar değil, zihniyetten kaynaklandığını, tutukluluğun istisnai ve tedbir amaçlı olmaktan çıkmasının verdiği zararları anlattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alevler Kemerköy Termik Santraline ne kadar yaklaştı? Bodrum'da son durum ne? 02 Ağustos 2021 | 209 Okunma Bekir Pakdemirli: "THK'nın içinde siyasi motivasyonla hareket edenler var" 30 Temmuz 2021 | 248 Okunma Süleyman Soylu: "Dünyada bizim gibi kapsamlı göç yönetimi olan ülke göstersinler, ben de adımı değiştireyim" 29 Temmuz 2021 | 943 Okunma Yükselen faşizme inat insanlığı savunmak 27 Temmuz 2021 | 137 Okunma Tayyip Erdoğan'ın sağlığı meselesi 26 Temmuz 2021 | 1.836 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar