Bu nasıl açıklama Sayın Ergün Turan? Göçmene ev kiralamamak temel hak ihlalidir…

Yoğunluğu azaltıp, koordineli bir şekilde ilerlemek için belli bölgelerin yükünün alınmasını anlıyorum.

Araya sistem tartışmaları ile ilgili yazılar girdiği için birkaç gün ertelemiştim.

Bugün, geçtiğimiz hafta sevgili Esra (Boğazlıyan)’ın konuğu olan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın göçmenlerle ilgili açıklaması üzerine yazacağım.

O açıklamayı görünce gözlerime inanamadım.

Şöyle dedi Turan:

“Göçmenlerden en çok etkilenen ikinci ilçeyiz biz. Biri Esenyurt, biri de Fatih. Ben de bunun farkındayım. Şimdi biz klasik manada bazıları gibi göçmen karşıtlığı üzerinden konuşmuyoruz. Ama bir şey yokmuş da demiyoruz. Bir sorun var. Bu sorun yönetilmediği zaman sorun olur. Biz yönetiyoruz. Bir karar aldık birinci ayın 17’sinden itibaren Fatih’te ve Esenyurt’ta. Bu bizim bakanlıktan ricamız oldu. İstanbul’da yaşama izni olan herhangi bir yabancı, ikamet izni olan bir yabancı, Suriyeli ya da başka memleketli Fatih’te herhangi bir ev kiralayamaz.”

İnsanların temel ihtiyacı olan barınmanın engellenmesi tartışmasız bir şekilde....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala olayı ve muhalefetin iktidara teslimiyet fotoğrafı 24 Ekim 2021 | 1.215 Okunma Bravo Mahmut Özer! 22 Ekim 2021 | 3.048 Okunma Van izlenimlerim… 20 Ekim 2021 | 446 Okunma Davutoğlu: Kimse galibiyet ya da seçim hezimeti beklentisi ile Türkiye'nin önünü tıkamamalı 18 Ekim 2021 | 391 Okunma Ümit Özdağ tarafından hedef gösterilmek benim için şereftir… 15 Ekim 2021 | 3.384 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar