Bakanlığının listesinde bulunan ilaçları SGK karşılamıyor mu?

Aklımdan ve kalbimden çıkmayan bir hikayedir, akademisyen Umut Özkırımlı'nın minicik oğlu Luca için kansere karşı verdiği savaş... Neler yapmamıştı ki o meleği kurtarmak adına.

Ülke çapında ne çok insan seferber olmuştu tedavisi için. Ama olmadı. Dünyalar güzeli çocuk hastalığı yenemedi, uçtu gitti geçtiğimiz sene.

Tam bir yıl geçti ölümünün üzerinden. Geçenlerde duyduğum ve canımı çok sıkan bir hikaye vardı. Onu tam da Luca’nın ölüm yıldönümünde yazmak istedim… O nedenle bugün kanserden ve hayattan bahsedeceğim biraz…

Bana kalırsa dünyadaki en büyük problem ne Ortadoğu’daki savaş ne ABD yönetiminin pervasızlığı ne aşırı güçlenen Rusya ne de Suriye’deki belirsizlik. Bugün çocuklarımıza bırakacağımız temel olarak en büyük sorun giderek artan kanser vakaları. Maalesef Türkiye’nin de bu konudaki rakamları çok kötü. Kanser hastalarının nüfusa oranı ciddi boyutlarda. En büyük problemlerden biri de tedavide kullanılan ilaçların çok pahalı olması.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 2017'DE BİZZAT AÇIKLAMIŞTI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Davutoğlu gerçek bir siyasi lider olabilir mi? 23 Ocak 2020 | 4.872 Okunma Türk siyasetinde 'Rahşan' olayı 22 Ocak 2020 | 2.788 Okunma Türkiye, Berlin'de istediği sonucu aldı mı? 21 Ocak 2020 | 3.608 Okunma Faytonların kaldırılmasından sonra atların akıbeti ne olacak? 17 Ocak 2020 | 3.087 Okunma Giderek büyüyen köpek çeteleri tehlikesi 14 Ocak 2020 | 4.117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar