Aynı davada bir doğru bir yanlış

Gezi davası kapsamında yargılanan Yiğit Aksakoğlu nihayet salı günü görülen duruşmada tahliye edildi.

Aksakoğlu’na yöneltilen akıl sağlığını zorlayan suçlamalara ve haksız yere hapiste olduğuna 30 Mayıs tarihli yazımda değinmiştim.

O yazımda adeta sırf “Biz çok temelsiz bir iş yaptık” dememek için tutuklu bulunan Aksakoğlu’nun durumuna dikkat çekmiş ve davanın hakim ile savcılarına tam da yeni yargı reform paketi açıklandığı gün çağrı yapmıştım.

Aksakoğlu konusunda önceki gün adaletli karar veren hakimler maalesef Osman Kavala’ya yönelik yargı reform paketine uygun davranmadılar. Bir kez daha haksız tutukluluğun devamına hükmettiler.

ZORLAMA İDDİANAMELER ÇOK ZARAR VERİYOR

Ben Kavala ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı 23 Mayıs tarihli yazımda ele almış ve başvurunun reddedilmesi ile ilgili hayal kırıklığımı dile getirmiştim.

Çünkü bu dava hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde ilerliyor. İddianamedeki suçlamalar afaki ve ikna edici olmaktan çok uzak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? Temel Karamollaoğlu ile ilgili kişisel izlenimler… 25 Ocak 2021 | 2.030 Okunma Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.134 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.724 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 626 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.975 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar