Ali Babacan Hareketi'nde çatırdama var

Sevgili okurlarım günlerdir çalınmadık kapı, aranmadık telefon bırakmadım. Filizlenmekte olan Ali Babacan hareketinde çok önemli gelişmeler oluyor. Bugün anlatacaklarım daha önce anlatılmışlara benzemiyor.

Siz bakmayın "Ben her şeyi biliyorum" deyip de kalem oynatanlara... En temel bilgilerden bile uzak olup siyasette kulis yazmak da bu dönemin modası oldu.

Mesela Beşir Atalay’ın bu hareket içinde olmadığını söylemek Ankara’nın
Türkiye’nin başkenti olmadığını iddia etmekten farksız. Atalay bırakın olmamayı,
bu işin tam merkezinde. Hatta en önemli figür ve karar verici. Babacan’ı yönlendiren, ‘abilik’ yapan, esas karar merci.

Ben size Al Babacan Hareketi’nin tam kalbinde neler oluyor aktarayım…

İlk olarak şunu söyleyebilirim: Bu hareket daha partileşmeden çok ciddi bir krizin eşiğine gelmiş durumda. Bu harekete destek vermiş olan özellikle merkez-sağ ve sosyal demokrat kökenliler Babacan hareketinin gidişinden rahatsız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? Temel Karamollaoğlu ile ilgili kişisel izlenimler… 25 Ocak 2021 | 4.109 Okunma Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.138 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.728 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 627 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.976 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar