Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması gereken sorular var…

Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı'nın bugünkü (21.09.2022)''Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması gereken sorular var…'' başlıklı yazısı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sultanbeyli mitingini izledim. Mitingin ardından bir söyleşi yaptık. Off-the-record bölümleri de bol olan bir sohbetti. Bu köşede on-the-record bölümleri pazartesi günü yayınlandı.

Aynı gece Davutoğlu, Habertürk TV’ye çıktı ve Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. O da çok verimli bir programdı. Altaylı çok isabetli sorular yöneltti.

Sayın Davutoğlu o programda ilginç bir teşhis yaptı. 6’lı masa içinde de milliyetçilerin, muhafazakarların, Atatürkçülerin, solcuların ittifak içinde olduğunu ama bunların mevcut rejim blokundaki ideolojik koalisyondan çok farklı olduğunu söyledi eski Başbakan.

Davutoğlu’na göre 6’lı masa milliyetçileri, özgürlükçü-milliyetçi kişiler. Cumhur İttifakı’nınkiler ise otoriter-milliyetçi…

6’lı masa muhafazakarları özgürlükçü-muhafazakar zihniyete sahip Ahmet Hoca’ya göre. Cumhur İttifakı muhafazakarları ise otoriter-muhafazakar…

6’lı masa Atatürkçüleri ve solcuları da özgürlükçü-Atatürkçü ile özgürlükçü-solcular. Cumhur İttifakı’nda ise Doğu Perinçek gibi otoriter-solcu ve otoriter-Atatürkçüler var. Özellikle de Perinçek’in ismini çok defa zikretti Davutoğlu Habertürk Tv’de.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Recep Tayyip Erdoğan, karşısında hangi adayı ister? 23 Eylül 2022 | 895 Okunma Ahmet Davutoğlu'nun cevaplaması gereken sorular var… 21 Eylül 2022 | 2.931 Okunma Ahmet Davutoğlu: İsim konusunda kamuoyu oluşturma çabasını doğru bulmuyorum 19 Eylül 2022 | 441 Okunma Meral Akşener, Tanju Özcan, Ümit Özdağ ve aşırı sağ 16 Eylül 2022 | 1.280 Okunma Türkiye-Yunanistan gerginliğini düşürmek için ABD devreye mi girdi? 15 Eylül 2022 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar