7 Şubatvari tuhaf bir olay

Çözüm süreci döneminde bir AK Parti milletvekilinin aldığı tavır sebebiyle teröre yardım ile suçlanabilmesi ihtimali sonu yine Hakan Fidan ve Tayyip Erdoğan’ı hedefleyecek bir yolun başlangıcı anlamına gelir

Yeni bir reform sürecinden bahsediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğindeki mevcut siyasi irade hem hukuk hem demokrasi hem ekonomi alanında adımlar atmak için harekete geçmiş durumda.

Erdoğan "Türkiye’nin istikbali Avrupa Birliği’ndedir. Türkiye’nin yolu Avrupa’dır" diye net mesajlar veriyor. Günlerdir "Daha fazla demokrasi daha fazla özgürlük daha fazla hukuk" vurgusu yapıyor.

İşte böyle güzel bir ortamda dün 7 Şubat hadisesini anımsatan çok tuhaf bir olay yaşandı.

Biliyorsunuz, 7 Şubat 2012 tarihinde FETÖ polisleri ve savcıları Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle başlayan ve MİT tarafından koordine edilen demokratik açılım sürecini baştan boğma amaçlı bir girişimde bulunmuşlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkez medya, ifade özgürlüğü ve HDP 29 Aralık 2020 | 1.054 Okunma Cavit Çağlar Olay TV hadisesinin perde arkasını anlattı 27 Aralık 2020 | 3.747 Okunma Benim aşı deneyimim 26 Aralık 2020 | 927 Okunma İBB ve CHP neden iktidarın ekmeğine yağ sürüyor? 24 Aralık 2020 | 1.820 Okunma Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye saman ithalatından antibiyotikli tavuğa her şeyi sordum 22 Aralık 2020 | 1.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar