'6-9 yaş arasının telafisi yok'

Perşembe günü bu köşede hem okulların açılması için çağrı yapmış hem de Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile yaptığım röportajı yayınlamıştım. O yazı üzerine Türkiye’de özel okul deyince akla gelen ilk isimlerden olan...

Perşembe günü bu köşede hem okulların açılması için çağrı yapmış hem de Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile yaptığım röportajı yayınlamıştım.

O yazı üzerine Türkiye’de özel okul deyince akla gelen ilk isimlerden olan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel aradı.

"Size sonuna kadar katılıyorum Nagehan Hanım. Ben bir eğitimci olarak dünya çapında bu işin gidişini takip ediyorum. Okullarını açan ülkelerde kayda değer olumsuzluk yaşanmadı. Zaten Avrupa’da birçok yer de açtı okulları" dedi.

Okulların neden açılması gerektiği üzerine Enver Bey ile uzun bir sohbet yaptık. Her yer açıkken okulların kapalı olmasına uzun süredir muhalefet eden ben, yılların eğitimcisi Yücel’in bir uyarısı ile bu ısrarımda ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım ve daha da endişelendim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ali Mahir Başarır portresi ve RTÜK'ün bize yaptığı haksızlık 03 Aralık 2020 | 2.491 Okunma CHP içindeki taciz iddialarında Canan Kaftancıoğlu suçlu mu? 02 Aralık 2020 | 1.931 Okunma Kılıçdaroğlu'na linç sanıklarının pervasızlığı 01 Aralık 2020 | 968 Okunma Sokağa çıkmak bize yasak turiste neden değil? 29 Kasım 2020 | 435 Okunma Emine Erdoğan'ın sözleri 28 Kasım 2020 | 1.189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar