'6-9 yaş arasının telafisi yok'

Perşembe günü bu köşede hem okulların açılması için çağrı yapmış hem de Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile yaptığım röportajı yayınlamıştım. O yazı üzerine Türkiye’de özel okul deyince akla gelen ilk isimlerden olan...

Perşembe günü bu köşede hem okulların açılması için çağrı yapmış hem de Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile yaptığım röportajı yayınlamıştım.

O yazı üzerine Türkiye’de özel okul deyince akla gelen ilk isimlerden olan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel aradı.

"Size sonuna kadar katılıyorum Nagehan Hanım. Ben bir eğitimci olarak dünya çapında bu işin gidişini takip ediyorum. Okullarını açan ülkelerde kayda değer olumsuzluk yaşanmadı. Zaten Avrupa’da birçok yer de açtı okulları" dedi.

Okulların neden açılması gerektiği üzerine Enver Bey ile uzun bir sohbet yaptık. Her yer açıkken okulların kapalı olmasına uzun süredir muhalefet eden ben, yılların eğitimcisi Yücel’in bir uyarısı ile bu ısrarımda ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım ve daha da endişelendim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mehmet Naci Bey, Boğaziçi'ne zarar veren bir tavır içindesiniz 17 Temmuz 2021 | 1.212 Okunma Melih Bulu neden görevden alındı? 16 Temmuz 2021 | 2.711 Okunma 15 Temmuz, FETÖ, çözüm süreci ve Öcalan 15 Temmuz 2021 | 129 Okunma Teşekkürler Tayyip Bey... 12 Temmuz 2021 | 2.762 Okunma Yılan hikayesine dönen İzmir Vilayet Konağı 08 Temmuz 2021 | 869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar