28 Şubat ve 80 yaşını geçmiş ağır hasta mahkumlar meselesi

Yaşları 80'i geçmiş ve hepsinde çok ciddi sağlık sorunları bulunan 14 generalin tutuklanıp cezaevine gönderilmelerine karşı çıktım. Bu karşı çıkış hem iktidar medyasında hem...

Yaşları 80’i geçmiş ve hepsinde çok ciddi sağlık sorunları bulunan 14 generalin tutuklanıp cezaevine gönderilmelerine karşı çıktım. Bu karşı çıkış hem iktidar medyasında hem muhalefet medyasında bir tartışmanın fitilini ateşledi. Konu hakkında çok sayıda yazı çıktı, çıkıyor.

14 generalin sağlık sorunlarının ne olduğunu, hangi hastalıklarla boğuştuklarını teker teker de yazabilirim. Çok trajik örnekler var. Ciddi derecede ağır durumda olanlar mevcut. Aslında çok da etkili olurdu hastaları isim isim yazsam ama bu kimilerince aşağılayıcı olarak algılanabilir diye yazmıyorum.

Sadece şunu söylüyorum: Eğer bu cezalar uygulanırsa bu paşaların hemen hepsinin cezaevinde ölme ihtimali çok kuvvetli. Sabahları kalkacağız ve ölüm haberlerini alacağız. Benim tahminim bu yönde. O sebeple Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 104. Madde yetkisini kullanmasını rica ettim, yine ediyorum.

28 Şubat darbe davasında yargılananlar meşhur paşalar olduğu için bu konu gündeme geldi. Ama bana gelen mektuplardan anlıyorum ki yaşı 80’in üzerinde ve büyük sağlık problemleriyle boğuşan çok sayıda mahkum mevcut.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden Başbakanlık Hükümet Sistemi'ne geçiş mümkün mü? 30 Eylül 2021 | 568 Okunma Millet İttifakı köprüden önceki son çıkışa dikkat etmeli… 29 Eylül 2021 | 626 Okunma Türk Devleti'ne hizmet etmiş bu insanları ateşe mi atacağız? 27 Eylül 2021 | 1.194 Okunma "Taliban'ın hedefi olmayan binlerce kişi gitti, onların izdihamı yüzünden biz burada kaldık" 25 Eylül 2021 | 361 Okunma Türkevi'nin büyüklüğü, yüksekliğinde değil kapsayıcılığında aranmalı… 24 Eylül 2021 | 83 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar