ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Nedir bu şeker meselesi?

Her konuda olduğu gibi sağlık ve gıda konusunda da birbirimizi yemeyi ve gerçekleri aramak yerine şehir efsanelerine kulak vererek yol almayı tercih ediyoruz .

Nagehan Alçı
Nagehan Alçı HABERTÜRK
14 Mart 2018 | 1.4 K

Her konuda olduğu gibi sağlık ve gıda konusunda da birbirimizi yemeyi ve gerçekleri aramak yerine şehir efsanelerine kulak vererek yol almayı tercih ediyoruz. Bravo doğrusu! Şeker fabrikalarının bir kısmının özelleştirilmesi meselesi gündeme geldiğinden beri yapılan tartışmaları izlerken saçımı başımı yoluyorum. Absürtlüğün sınırlarında gezinenler var! Yahu bari bu konularda siyasi çekişme olmasın! Gıda hepimizin gıdası, sağlık hepimizin sağlığı! Nedir bu meselenin aslı, kavga nereden çıkıyor? Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile nişasta bazlı şeker üretimi arasında nasıl bir ilişki var? Devlet şekerpancarı üreticisini boğmak, yok etmek mi istiyor?

Ülkeyi Amerikan şirketlerine peşkeş mi çekiyorlar? Bu satılan fabrikalar 5 yıl sonra kapanacak mı? Bu tüyler ürpertici soruların cevapları ekranlarda muhalefet partisi mensuplarınca, hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dillendiriliyor. "NBŞ" diye kısaltılan sıvı şekerin tüm pazarı domine edeceği söyleniyor ve bununla şekerpancarı fabrikaları arasında bir ilişki kuruluyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER