2023'e doğru büyük satranç tahtası

23 Haziran sonrasında Türk siyasi hayatı durulmayı bırakın, bilakis daha da hareketlendi. 2023'e kadar da bir daha sakinleşeceğini sanmıyorum. Birkaç gündür bu hareketliliğin tüm taraflarıyla konuşmaya ve bilgi toplamaya gayret ettim.

Şüphesiz şu aralar en çok merak edilen olgu, yeni bir siyasi parti kurması kesinleşen Ali Babacan Hareketi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na henüz oturmuş olmasına rağmen Ekrem İmamoğlu Hareketi diye bir olgu da var artık ve İmamoğlu’nun daha ileri mevkileri hedeflediği de sır değil. Ekrem Bey cephesi de Babacan cephesindeki gelişmeleri dikkatle takip ediyor.

DAVUTOĞLU’NU KİM İSTEMİYOR?

Öte yandan Ali Babacan ile yan yana olma ihtimali artık kalmamış ya da kalamamış bir Ahmet Davutoğlu Hareketi var. Davutoğlu’nun da yeni bir siyasi parti ile yoluna devam edeceği artık kesin.

Aslında Davutoğlu illa parti kurma takıntısına sahip değil. Ahmet Hoca, Babacan ile aynı parti içinde olmaya son derece sıcak ama Babacan Hareketinin manevi önderi konumundaki Abdullah Gül kesinlikle Davutoğlu’nu yeni siyasi partinin içinde istemiyor. Bunun sebeplerini ilerdeki yazılarda kaleme alacağım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet Partisi ne yapacak? Temel Karamollaoğlu ile ilgili kişisel izlenimler… 25 Ocak 2021 | 4.086 Okunma Bir cenaze ve ardında bıraktığı sorular 22 Ocak 2021 | 2.137 Okunma Bana yemin ettiren o kara gün 20 Ocak 2021 | 1.726 Okunma Öğretmenler aşı listesinde neden 2. grubun 7. sırasında? 18 Ocak 2021 | 627 Okunma Bu saldırılar ne anlama geliyor? Hem Semih Yalçın hem de Selçuk Özdağ'la konuştum... 16 Ocak 2021 | 2.976 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar