OKUR YAZAR DENGESİ VE MAHALLENİN HAL-İ PÜR MELALİ

Yazmaya başladığımız her yazı, keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir kıtadır. O kıtaya yapılan bütün seyahatlerde bilinç ve ruhumuzun galerisindeki en has duygular eşlik eder bizlere.İnsanı...

Yazmaya başladığımız her yazı, keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir kıtadır. O kıtaya yapılan bütün seyahatlerde bilinç ve ruhumuzun galerisindeki en has duygular eşlik eder bizlere.

İnsanı okumaya yönelten nedenlerden biri, içinde yaşadığımız dünyayı kavrama ve anlama, farklı esintilerin farkında olma isteğidir.

Yazmak geçen bir gününe dönüp baktığında neler değiştiğini, senin nasıl bir sen olduğunu anlatan en iyi yöntemdir.

Bir yazarın gayesi, bütün dünyaya hitap edebilmektir. Olmadı memleketine, oda olmadı kendi dünya görüşüne yakın kendini seven bir kitleye hitap edebilmeli.

Fakat bunların hiç birine imkân yoksa “O da kim? Bizden mi değil mi?”  denmesi durumunda bu insanın memlekete faydalı olması, entelektüel olması, daha iyi yazılar daha iyi eserler yazması mümkün değildir.

Bir de bunun üzerine;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MÜSRİF KART 25 Şubat 2019 | 61 Okunma Yeni moda; yıllara meydan okuma 18 Şubat 2019 | 174 Okunma Bu adamı hangi ormandan kesmişler? 04 Şubat 2019 | 147 Okunma En kolay ölüm 30 Ocak 2019 | 384 Okunma BİR DÜŞÜNCE BİR EYLEM 24 Ocak 2019 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar