Sevinelim mi Üzülelim mi

Sevinelim çünkü Suriye değiliz. Savaş yok ülkemizde. Üstümüze bomba yağmıyor. Akşam eve döneceğimize ve sabah sağlam uyanacağımıza inancımız tam.

Üzülelim çünkü Almanya değiliz. Yaşadığımız acılardan dersler çıkarıp gelişmiş bir eğitim, sanayi ve ticaret toplumu kuramadık.   

Sevinelim çünkü Türkiye’de 200’e yakın üniversite var. Neredeyse herkes kendi memleketinde üniversite okuyabiliyor. Üzülelim çünkü yüksek öğretimin kalitesi hiç de yüksek değil. Mevcut üniversitelerimizin çoğunun diploması dünyanın gelişmiş ülkelerinde hiçbir işe yaramıyor.

Sevinelim çünkü genç bir nüfusumuz var ve gençlerimizin hepsi de çalışkan, meraklı ve uyumlu. Üzülelim çünkü gençlerimizin önemli bir kısmı iş bulamıyor. Onları yönlendiremiyoruz. En bilgece tavsiyemiz “devlete kapağı at rahat et” şeklinde. Onları köşe dönme telaşına sokuyoruz.   

Sevinelim çünkü cennet gibi bir ülkemiz var. Dünyanın dört bir tarafından turistler tarihi ve doğal zenginliklerimizi görmek için geliyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek Dünya Pek Çok Sorun ve Çıkış Yolu 19 Ocak 2020 | 42 Okunma Sevinelim mi Üzülelim mi 12 Ocak 2020 | 96 Okunma 2020 İçin 20 Tavsiye 05 Ocak 2020 | 238 Okunma İnsanı Değersizleştiren 10 Şey 29 Aralık 2019 | 282 Okunma Ara Vermenin Anlamı Üzerine 22 Aralık 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar