İnsana Yer Açmak

Herkes hayatını başarılı, güçlü ve kaliteli insanlarla süslemek ister. Bu kişileri eş, dost ve arkadaş olarak hayatına entegre etmenin ve hayatında tutmanın yollarını arar. Çevresindeki insanlarla uyumlu...

Herkes hayatını başarılı, güçlü ve kaliteli insanlarla süslemek ister. Bu kişileri eş, dost ve arkadaş olarak hayatına entegre etmenin ve hayatında tutmanın yollarını arar. Çevresindeki insanlarla uyumlu şekilde yaşamak ve hayatına yeni insanlar katmak herkesin hayalidir.

Hayatımızda daha fazla insan istemek sorun değil. Ama bunu altyapı sorunlarımızı çözmeden yapınca kalite düşüyor. İnsanları çağırdığımız yer insana yaraşır şekilde düzenlenmiş olmuyor. Bedel ödemeden mutluluk istiyoruz. İnandırıcılığımızı yitiriyoruz.   

Birini hayatımızda eş olarak, arkadaş veya dost olarak görmek istiyorsak öncelikle ona uygun bir yer açmalıyız. Evinde misafir odası olmayan misafir ağırlayamaz. Bu işin altyapısını çözmek şart. Hayatımız insanları gerekli şekilde ağırlamaya müsait olmalı.

Bu altyapıdır. Altyapı uyumu getirir. Uyumsuz ilişkiler zorlama ile yürür. Sizi de karşınızdaki insanı da kırar ve yorar. Hayatınıza katacağınız kişiye uygun gördüğünüz alan ne kadar genişse ve ona yüklediğiniz anlam ne kadar derinse uyum o kadar kolay gerçekleşir

Zaten ağzına kadar dolu olan bir hayata dahil olmayı kimse istemez. Ivır zıvırla hayatını dolduran insan ne eş ne dost ne de arkadaş bulabilir. Diyelim ki hazır bir insan çevresi var. Bu çevre ile uzun yol alamaz. Sorgulamalar başlar. Teker bir yerde patlar.   

Hayatımızdaki insanlara nefes aldırmanın yollarına bakmalıyız. Diyelim ki hayatımız fazlasıyla yoğun. O zaman da ara sıra pencereyi açıp hava almalarına müsaade etmeliyiz. Yoğunluğun sonsuza kadar sürmeyeceği mesajını herkese açıkça vermeliyiz ki kimse kaçmasın.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sokrates’in Eğitim Metodu 27 Haziran 2021 | 366 Okunma Platon’a Göre Zorba 13 Haziran 2021 | 60 Okunma İlişkiler 23 Mayıs 2021 | 99 Okunma İbn Rüşd’e Göre Din Felsefe İlişkisi 09 Mayıs 2021 | 720 Okunma Platon’dan Dört Alıntı 02 Mayıs 2021 | 435 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar