Gelişmişlik Belirtileri-2

Gelişmiş ülkelerin de sorunları vardır. Ama bu sorunlarını daha çok konuşarak çözerler. Molotofların, taşların, sopaların ve bıçakların sesi pek duyulmaz oralarda. İşleri kalem, klavye...

Gelişmiş ülkelerin de sorunları vardır. Ama bu sorunlarını daha çok konuşarak çözerler. Molotofların, taşların, sopaların ve bıçakların sesi pek duyulmaz oralarda. İşleri kalem, klavye, düşünce, kitap ve siyasetle yürütme yoluna gidilir.

 

Gelişmiş ülkelerde insanlar daha çok konuşur, daha çok iletişim kurar ve daha çok iş yapar. Bunun yanında daha az öfkelenirler. Kanunları bilirler. Trafik kazası yaşanınca arabadan sopalarını alıp aşağıya inmezler.

 

Gelişmiş ülkeler daha sessizdir. Daha çok araba ama daha az gürültü vardır. Trafikte korna sesi ya hiç duyulmaz ya da çok az duyulur. Korna gereksiz yere kullanılmaz. Arabalar kaldırıma park edilmez. Sürücüler ters yönde ilerlemek için ısrar etmez.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sokrates’in Eğitim Metodu 27 Haziran 2021 | 366 Okunma Platon’a Göre Zorba 13 Haziran 2021 | 60 Okunma İlişkiler 23 Mayıs 2021 | 99 Okunma İbn Rüşd’e Göre Din Felsefe İlişkisi 09 Mayıs 2021 | 720 Okunma Platon’dan Dört Alıntı 02 Mayıs 2021 | 435 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar