Evde Sıkılmamak İçin

Birincisi (eğer mümkün ise) uzaktan çalışmaya devam edin. Böylece kendinizi büyük oranda meşgul etmiş olursunuz. Zira bu dönemdeki en sıkıntılı duygu kendimizi değersiz hissetmektir. Bu hissin önüne çalışarak büyük oranda geçilir.   

İkincisi ailenize daha fazla zaman ayırın. Beraber yaptığınız aktivite sayısını arttırın. Tüm yemekleri birlikte yemeye çalışın. Bolca sohbet edin. Eşinizi ve çocuklarınızı keşfedin. Hepimizin en çok şikâyet ettiği şey aileye yeterli zaman ayıramamak değil miydi? İşte fırsat.

Üçüncüsü daha çok okuyun. Bildiğimiz üzere ülkemizin okuma oranları son derece düşük. Ayrıca biz kitap satın alan ama okumayan bir toplumuz. Evimizde kenarda köşede okunmayı bekleyen kitapları alıp karıştırmanın tam zamanı. 

Dördüncüsü bir dizi takip edin. Düzenli yapılan işler insanı hayata bağlar. Olağanüstü bir durum olan karantinayı da olağan hale getirir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müslümanlar Olarak Özgüven Sorunumuzu Nasıl Aşarız 31 Mayıs 2020 | 162 Okunma Kur’an Sorunlarımızı Nasıl Çözer? 24 Mayıs 2020 | 234 Okunma Çarpık Güven, Papatya Falı ve İntihar 17 Mayıs 2020 | 67 Okunma Eğitim Oyununun Kuralları 11 Mayıs 2020 | 64 Okunma 10 Soruda Uzaktan Eğitim Tecrübemiz 03 Mayıs 2020 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar