Renk katacak

Başakşehir FK geçen sezonun Şampiyonlar Ligi yarı finalisti karşında oyuna iyi başladı. Birbirlerine yakın oynadılar. Topun arkasına geçtiler. Alanları kapattılar. Baskı yapıp kazandıkları toplarla hızlı atak geliştirdiler.

Başakşehir FK geçen sezonun Şampiyonlar Ligi yarı finalisti karşında oyuna iyi başladı. Birbirlerine yakın oynadılar. Topun arkasına geçtiler. Alanları kapattılar. Baskı yapıp kazandıkları toplarla hızlı atak geliştirdiler. Pozisyon da ürettiler. Bitiremediler.

Bu seviyede takımlar arasındaki farkı, karşılaştıkları soruna çözüm üretebilmesi belirliyor. Leipzigli futbolcular, Başakşehirlilerin kendilerine çıkardığı sorunu gördü, analiz etti ve çözüm üretti.

Almanya’da topla rakip ceza sahasında en çok buluşan oyunculardan biri olan Angelino’yu kullandılar. Defans merkezinin arkasına topsuz koşu ve ona atılan derin pas Başakşehir savunmasının dengesini bozdu. Basit çözümdü. Fakat Angelino’nun o topu kontrolü, dönüşü ve şutu da kaliteydi.

Sonra imza gollerinden birini attı Leipzig. Epureanu oyunu kurarken baskı yaptılar, kazandıkları topu hızlı oynayarak tabelada kendilerini rahatlatan ikinci golü attılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Skora takılmadan 12 Kasım 2020 | 83 Okunma Renk katacak 21 Ekim 2020 | 91 Okunma Oyun bozuldu 05 Ekim 2020 | 101 Okunma Gerileme devri! 02 Ekim 2020 | 143 Okunma As oyuncularla turladı 25 Eylül 2020 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar