Kadıköy'de festival havası

Jorge Jesus'un kurgusu, dizilişten ve ilk on birde kimin oynadığından bağımsız hücum futbolu içeriyor. Ritmini bulduğu anda rakip takımın bıraktığı boşlukları çabuk gören, topu...

Jorge Jesus'un kurgusu, dizilişten ve ilk on birde kimin oynadığından bağımsız hücum futbolu içeriyor. Ritmini bulduğu anda rakip takımın bıraktığı boşlukları çabuk gören, topu akıcı çeviren bir oyun.

Dün Dinamo Kiev maçında olduğu gibi yine ilk yirmi dakikaya yüksek tempoyla başladılar. O maçtan farklı olan bu kez rakip kaleyi bulmalarındaydı. Slovacko'nun dayanabileceği bir oyun değildi.

Yirmi beş ile kırkıncı dakikaları aktif dinlenerek geçiren Fenerbahçeli futbolcular, Lincoln'ün son dakika frikiğiyle soyunma odasına rahatlamış olarak gittiler.

Çok oyuncu almak yerine az ve öz oyuncu alınmadığı için transferlerin eleştirildiği bir dönemde gollerin takıma yeni katılan isimlerden gelmesi önemliydi.

Bireysel olarak en iyi oynayan futbolcu Emre Mor'du. Bunu hücum hamleleri kadar defans hamleleri için söylüyorum.

Gustavo Henrique'yi merak edenlere, ilk hamlelerinde bir Kim Min-jae olmadığını söyleyebilirim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Orta saha arızası 08 Mayıs 2023 | 89 Okunma Sezon sonu 03 Nisan 2023 | 302 Okunma Rakibi kendisi 20 Mart 2023 | 115 Okunma Düşük Vites 05 Mart 2023 | 76 Okunma Çok iyi puan 03 Şubat 2023 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar