Kadıköy'de festival havası

Jorge Jesus'un kurgusu, dizilişten ve ilk on birde kimin oynadığından bağımsız hücum futbolu içeriyor. Ritmini bulduğu anda rakip takımın bıraktığı boşlukları çabuk gören, topu...

Jorge Jesus'un kurgusu, dizilişten ve ilk on birde kimin oynadığından bağımsız hücum futbolu içeriyor. Ritmini bulduğu anda rakip takımın bıraktığı boşlukları çabuk gören, topu akıcı çeviren bir oyun.

Dün Dinamo Kiev maçında olduğu gibi yine ilk yirmi dakikaya yüksek tempoyla başladılar. O maçtan farklı olan bu kez rakip kaleyi bulmalarındaydı. Slovacko'nun dayanabileceği bir oyun değildi.

Yirmi beş ile kırkıncı dakikaları aktif dinlenerek geçiren Fenerbahçeli futbolcular, Lincoln'ün son dakika frikiğiyle soyunma odasına rahatlamış olarak gittiler.

Çok oyuncu almak yerine az ve öz oyuncu alınmadığı için transferlerin eleştirildiği bir dönemde gollerin takıma yeni katılan isimlerden gelmesi önemliydi.

Bireysel olarak en iyi oynayan futbolcu Emre Mor'du. Bunu hücum hamleleri kadar defans hamleleri için söylüyorum.

Gustavo Henrique'yi merak edenlere, ilk hamlelerinde bir Kim Min-jae olmadığını söyleyebilirim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadıköy'de festival havası 05 Ağustos 2022 | 24 Okunma Doğrular ve festival 22 Mayıs 2022 | 31 Okunma Güneşli günler 11 Nisan 2022 | 64 Okunma Geleceğini kazandı 03 Nisan 2022 | 121 Okunma Bask altnda kald 18 Mart 2022 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar