Günlük performans

Avrupa Şampiyonası elemelerinde Dünya Şampiyonu Fransa karşısında oynadığımız maçlara taktiğin zaferi demiştim. Bir yıl ertelemeyle oynadığımız 2020 Avrupa Şampiyonası öncesi Hollanda...

Avrupa Şampiyonası elemelerinde Dünya Şampiyonu Fransa karşısında oynadığımız maçlara taktiğin zaferi demiştim. Bir yıl ertelemeyle oynadığımız 2020 Avrupa Şampiyonası öncesi Hollanda ve Norveç galibiyetlerinde, taktiksel olgunluğa doğru gittiğimizi düşünmüştüm. Letonya beraberliğini olabilecek futbol cilvesi olarak değerlendirmiştim.

Önce Avrupa Şampiyonası, sonrasında hocanın basın toplantıları ve Dünya Kupası elemelerindeki Karadağ, Cebelitarık maçları; 'O maçlar taktiğin zaferi miydi, yoksa futbolcuların günlük performansına bağlı alınan sonuçlar mıydı?' diye sorgulattı kendimi.

Korkarım ki, taktiksel yönü güçlü bir takımdan ziyade, günlük iyi performanslara ihtiyaç duyan bir milli takımız. Tersi olsa giren çıkan kim olursa olsun, oyunun değişmediği bir takımımız olur. Bizdeyse oyuncu değişiklikleriyle bile oyun iyiden kötüye dönebiliyor. Karadağ maçı buna örnek. Dün bunun tersi oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Günlük performans 05 Eylül 2021 | 36 Okunma Güneş'e yazar!.. 21 Haziran 2021 | 61 Okunma Hayaller ve gerçekler 17 Haziran 2021 | 67 Okunma İtalya kalesi uzakta! 12 Haziran 2021 | 71 Okunma Tebrikler Beşiktaş... 16 Mayıs 2021 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar