YÖK daha neler...!

Son günlerde medyaya da yansıyan bazı haberler aslında nasıl bir kaht-ı rical içerisinde olduğumuzun da en büyük göstergelerinden biri maalesef.Bu konuyu başlı başına bir konu olarak daha önceki yazılarımda...

Son günlerde medyaya da yansıyan bazı haberler aslında nasıl bir kaht-ı rical içerisinde olduğumuzun da en büyük göstergelerinden biri maalesef.

Bu konuyu başlı başına bir konu olarak daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim ama öyle görünüyor ki bir şeyler daha söyleme ihtiyacı oluşuyor.

İlk haber Pamukkale Üniversitesi’nden geldi. Rektörünün üniversiteye öğretim üyesi almak için verdiği kriterler adeta rektörün eşini işaret ediyor. Bu o kadar bariz ki konu üzerine Yükseköğretim Kurulu mesele hakkında soruşturma açtı.

Bir diğer benzer olay da Turgut Özal Üniversitesi’nden geldi. Üniversite tarafından verilen 41 maddelik öğretim üyesi alım ilanının her bir maddesi adeta kişiye özel olarak düzenlenmiş. Rekabet ve liyakat konusunu adeta sıfırlayan bir içeriğe sahip olan ilan adeta “bu kadar da olmaz!” dedirtiyor.

İlk iki örnek eğitimden ama konu sadece eğitimle sınırlı değil. Yani mesele sadece YÖK meselesi değil.

Devlet kurumlarında da aynı durum geçerli maalesef.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kadarı da olmuş olamaz değil mi…! 24 Eylül 2020 | 415 Okunma Cumhuriyet Heykel Partisi 21 Eylül 2020 | 170 Okunma Sahi, mesajlar gerçekten dijital mi!? 17 Eylül 2020 | 50 Okunma Zor zamanların insanı olmak… 14 Eylül 2020 | 120 Okunma İmam Hatiplere hıncınızı anlayabiliyorum… 10 Eylül 2020 | 2.541 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar