Yağ satarım, bal satarım, din satarım...

İnanın ortadan kaybolmakla inandıkları iddia ettikleri değerlere çok daha fazla hizmet edeceklerdir.

Sosyal medyanın hayatımızın her alanına fütursuzca girmesiyle birlikte yeni bir meslek ve geçim kaynağı peyda oldu: Trollük.

Bunlar için daha önce de “modern hariciler” diye yazmıştım.

Tek meziyetleri her konu hakkında ileri geri konuşup görüş beyan etmek olan troller her türlü milli ve manevi duyguları istismar etmekten geri kalmıyorlar.

Hiçbir denetime maruz kalmadan kameranın karşısına geçen ve baş kesip, adam asan bu zevat her türlü terbiye sınırını ihlal etmekten de geri kalmıyor. Yeri geldiğinde küfreden, yeri geldiğinde tehdit eden troller maalesef toplumsal barışın köküne kibrit suyu döküyorlar.

Sosyal medya trollerinin en çok istismar ettikleri konu ise “Din” ve "Osmanlı Devleti.” Daha özele indiğimizde ise bu zevat en çok “Peygamber Efendimiz” ile “Abdülhamid Hanı” istismar ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde aldığı son model spor arabası ile gündeme gelen bu trollerden bir tanesi hemen dini duyguları istismar ederek “tebliğ yapmaya en güzel ve en hızlı şekilde gidebilmek için” böyle davrandığını söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi eliyle “Turkey”leşmek... 05 Aralık 2019 | 115 Okunma İngilizceyi hallettik sıra Almanca’da... 02 Aralık 2019 | 2.111 Okunma Güçlünün yanında kendi meslektaşının mezarını kazmak... 28 Kasım 2019 | 2.140 Okunma Eğitimdeki hali pür melalimiz: Bir ileri iki geri 25 Kasım 2019 | 2.366 Okunma Camide DJ! 21 Kasım 2019 | 2.456 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar