Teşekkürler İmamoğlu…

“Bir musibet bin nasihate yeğdir” diye bir atasözümüz vardır. Gerçekten de öyledir.Bazen günlerce, aylarca hatta yıllarca nasihat ettiğiniz insanlar gerçeği göremezler de yaşadıkları tek bir musibet...

“Bir musibet bin nasihate yeğdir” diye bir atasözümüz vardır. Gerçekten de öyledir.

Bazen günlerce, aylarca hatta yıllarca nasihat ettiğiniz insanlar gerçeği göremezler de yaşadıkları tek bir musibet onların aklını başına getirmeye yeter de artar bile. Bu durum hepimiz için geçerlidir.

Geçtiğimiz günlerde de böyle bir musibet yaşandı. Gerçi herkes bu musibetin müsebbibi olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verip veriştiriyor ama müsaadenizle ben kendisine teşekkür etmek istiyorum.

Niye mi?

Bu soruya cevap vermeden önce İmamoğlu’nun ve başkanlığın müsebbibi olduğu, haşyet ve hayret ile Müslümanların gözüne gözüne sokulan musibeti hatırlayalım:

Hz. Mevlana’nın 747. vuslat yıl dönümünde başta Konya olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde anma törenleri düzenlendi. İBB ve Evrensel Mevlâna Âşıkları Vakfı da bir anma programı düzenledi. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen Şeb-i Ârus töreninde Kur'an-ı Kerim, Teşrik Tekbiri ve Naat-ı Şerif, Türkçe okundu! Ayrıca kadınlarla erkekler birlikte sema yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kahrolsun İsrail” demek yetmiyor… 20 Mayıs 2021 | 102 Okunma Şirazeden çıkmış memleketimden manzaralar… 17 Mayıs 2021 | 484 Okunma Hayalimdeki Kudüs… 13 Mayıs 2021 | 144 Okunma Hayalimdeki Çin’den Hayalimdeki İsrail’e… 10 Mayıs 2021 | 271 Okunma Yirmili yaşlar ne kadar masum? 06 Mayıs 2021 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar