Seçimin ortaya çıkardığı gerçek yüzler...

Normalde böyle bir konu üzerinde yazı yazmayı arzulamıyordum. Lakin kültürel bir buluşma vesilesi ile İstanbul’un Fatih ilçesine gittiğim gün ve zaman CHP’nin seçim sonrası zafer ve kutlama mitinginin olduğu...

Normalde böyle bir konu üzerinde yazı yazmayı arzulamıyordum. Lakin kültürel bir buluşma vesilesi ile İstanbul’un Fatih ilçesine gittiğim gün ve zaman CHP’nin seçim sonrası zafer ve kutlama mitinginin olduğu ana denk geldi. An esnasında gördüklerim ve sonrasında sosyal medya ve tv ekranlarında dillendirilenler yazının rotasını değiştirmiş oldu.

Bazı şeyler vardır, yıllar geçse de değişmez...

Derinlerde bir yerde ölüm uykusuna yatmıştır ama ölmemiştir. Uygun zaman ve zemini yakaladığında yeniden ayağa kalkar ve gerçek yüzünü bütün çıplaklığı ile gösteriverir.

23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimi işte tam da böyle bir etki yaptı toplum üzerinde. Yıllardır artık yok olduğunu düşündüğümüz duygu, düşünce, hareket, hakaret ne varsa bir anda ortaya çıkıverdi.

Bunu sadece bir kesim için söylediğimi sanmayın. Her iki kesim için de geçerli bu söylediklerim…

Önce iğneyi bizim cenaha; sağcılara, muhafazakârlara, dindarlara batırayım, sonra sıra çuvaldıza gelsin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Reklamlar… 06 Temmuz 2020 | 2.260 Okunma "Adaletsizliği, adaletle yıkmak gerekir." 02 Temmuz 2020 | 2.375 Okunma Bir portrenin ardına gizlenen niyetler ve tuzaklar... 29 Haziran 2020 | 2.846 Okunma Meleklerin cinsiyeti… 25 Haziran 2020 | 2.374 Okunma Müslümanların yeni bir 28 Şubat’a ihtiyacı var… 22 Haziran 2020 | 2.835 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar