Seçimin ortaya çıkardığı gerçek yüzler...

Normalde böyle bir konu üzerinde yazı yazmayı arzulamıyordum. Lakin kültürel bir buluşma vesilesi ile İstanbul’un Fatih ilçesine gittiğim gün ve zaman CHP’nin seçim sonrası zafer ve kutlama mitinginin olduğu...

Normalde böyle bir konu üzerinde yazı yazmayı arzulamıyordum. Lakin kültürel bir buluşma vesilesi ile İstanbul’un Fatih ilçesine gittiğim gün ve zaman CHP’nin seçim sonrası zafer ve kutlama mitinginin olduğu ana denk geldi. An esnasında gördüklerim ve sonrasında sosyal medya ve tv ekranlarında dillendirilenler yazının rotasını değiştirmiş oldu.

Bazı şeyler vardır, yıllar geçse de değişmez...

Derinlerde bir yerde ölüm uykusuna yatmıştır ama ölmemiştir. Uygun zaman ve zemini yakaladığında yeniden ayağa kalkar ve gerçek yüzünü bütün çıplaklığı ile gösteriverir.

23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimi işte tam da böyle bir etki yaptı toplum üzerinde. Yıllardır artık yok olduğunu düşündüğümüz duygu, düşünce, hareket, hakaret ne varsa bir anda ortaya çıkıverdi.

Bunu sadece bir kesim için söylediğimi sanmayın. Her iki kesim için de geçerli bu söylediklerim…

Önce iğneyi bizim cenaha; sağcılara, muhafazakârlara, dindarlara batırayım, sonra sıra çuvaldıza gelsin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siz de eşekleştiremediklerimizden misiniz? 22 Ağustos 2019 | 2.261 Okunma Dün Jennifer Lopez, bugün Reynmen, yarın kim? 19 Ağustos 2019 | 2.535 Okunma İnsan hayatını satın alamazsınız... 15 Ağustos 2019 | 2.068 Okunma Yağ satarım, bal satarım, din satarım... 08 Ağustos 2019 | 2.862 Okunma Jennifer Lopez kaç asgari ücret eder? 05 Ağustos 2019 | 2.285 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar